Adam Kerenyi

HungaryHungary

Adam Kerenyi już od najmłodszych lat pasjonował się sportami motorowymi, po jak w wieku 5 lat otrzymał od ojca swoją pierwszą motorynkę. Całe dzieciństwo śledził wyścigi samochodowe oraz motocyklowe. Swoją przygodę z motorsportem rozpoczął od gokartów na torze w Kecskemet, gdzie jazdy uczyła go legenda węgierskiego motorsportu – Janos Kesjar. Następnie Kerenyi próbował swoich sił w wyścigach motocyklowych. Zawsze pociągała go prędkość i adrenalina. Jeździł na własnoręcznie skonstruowanym motocyklu GSX-R 750, a także startował w rajdach i różnych eventach samochodowym BMW E30.

Oficjalne zawody driftingowe po raz pierwszy odbyły się na Węgrzech w 2006 roku. Adam Kerenyi zajął wówczas drugie miejsce w mistrzostwach swojego kraju. Po tym sukcesie, jego kariera nabrała wiatru w żagle, a Adam kupił profesjonalnie przygotowane do driftingu BMW z silnikiem V8 4,4 l. Autem tym udało mu się wywalczyć mistrzowski tytuł. W międzyczasie osiągał również sukcesy w międzynarodowych zawodach, takich jak seria King of Europe oraz International Drift Challenge. W 2008 r. Tomi Workshop skonstruował dla węgierskiego mistrza nowe BMW E36 z silnikiem z wersji M5.

W 2009 r. Kerenyi ponownie został Mistrzem Węgier i zdominował zawody King of Europe. Rok później Adam zaczął brać udział w międzynarodowej serii KoE, które zawody organizowane były w 7 krajach. Węgier ukończył cykl 2010 na 2. Miejscu. Wygrał także w zawodach DOTZ Drift Battle w Czechach.

W obecnym sezonie Adam ponownie walczył o najwyższe laury w serii King of Europe.