Chaz Davies

United KingdomUnited Kingdom

Leta 2009 je Monster Energy-jev  Chaz Davies naredil premik, o katerem se je veliko govorilo, in zapustil ameriško (AMA) dirkanje s cestnimi motorji in pristal v elitni sevetovni supersport seriji (WSS), kar je za enega najbolših mladih britanskih dirkačov pomenilo tudi, da ga je pod svoje okrilje vzela najstarejša in najuglednejša motoristična znamka Triumph. Z odhodom od Aprilie, podjeta, ki mu je stalo ob strani od vseha začetka, in selitvijo stran od Monsterjevega globalnega štaba v južni Kaliforniji, se je Davies podal v pogumni novi svet. In do sedaj v letu 2010 je očitno uspeval.

V WSS  je Davies osvojil svojo drugo pozicijo na stopničkah – tretje mesto v Kyalami, tretje mesto v Valenciji in četrto mesto v Utahu na svojem BE1 Racing Trumph Daytona 675. Štart je bil težak na novem motorju na progah kot so Phillip Island, Portimao, Assen in Monza.

``Moj cilj to sezono je bil zmanjšati luknjo med mano in prvimi tremi``, je dejal Davies. ``Zelo smo že blizu, a še vedno nam mankajo desetinke sekunde v zgodnjih krogih vsake dirke. Obupano si želim biti v boji za naslov.``

V sezoni 2010 ostaja le še dirka v Magny Coursu v Franciji in Davies je trenutno na četrtem mestu v skupnem seštevku. Definitivno zavidanja vreden rezultat v eni izmed najbolj tekmovalnih motorističnih serij na svetu.