Dean Wilson

United StatesUnited States

Dean Wilson je bil senzacija 2009 Monster Energy Canadian MX državnem prvenstvu. In kar dela Kanadčana, ki vozi za ekipo Motorsports/Monster Energy tako posebenega je to, da je Kandčan. V otvoritveni rudni serije v Kamloopsu v Britanski Kolumbiji, je Wilson osvojil obe dirki in tako osvojil skupno zmago v MX2 kategoriji. In od takrat dalje je samo še bolj divjal in zmagal tudi naslednji dve rudni.

Wilson bo svojo pozornost sedaj usmeril proti ZDA, kjer bo v Ponca City in Loretta Lynn državnem amapterskem prvenstvu poskušal osvojiti zlato. Od tam se bo podal na Lucas Oil AMA motokros, kjer se bo pomeril z najboljšimi v 250F kategoriji. Že nekaj časa niso kanadčani, obsedeni s hokejom, sproducirali voznika, ki se je sposoben prebiti med najboljših 10 v ZDA, a mladi Wilson je brez dvoma dovolj sposoben, da mu to uspe. ``Ne vemo še``, je dejal Wilson na vprašanje v katerem tekmovanju bo nastopil v avgustu. ``Ne vemo zagotovo, če ne bom imel prevoza se bomo podali na progo, ki mi bo najbolj ustrezala, in poskusili srečo.``