Pol Espargaro

SpainSpain

Pol Espargaro je začel kariero na 125. Svetovnem Prvenstvu leta 2006, na katerem se je udeležil le zadnjih šetih dirk. Obetajoči dirkač iz Barcelone je nadomestil poškodovanega Italjana Andrea Iannona pri ekipi Campetella Racing in debitiral na motorju Debri na češkem grand prixu. Dva meseca pred tem se je Espargaro zapisal v zgodovino kot najmlajši drikač, ki je osvojil točke z 13. mestom na katalonskem grand prixu. Bil je star le 15 let in 8 dni. Zalkjuček sezone je bil spektakularen, saj je osvojil 5 zaporednih dirk v španskem 125cc prvenstvu in postal prvak, čemur je sledilo 6. mesto na grand prixu v Valenciji.