be_ixf;ym_202303 d_26; ct_100
MBYLL
MTB shots from Audi Nines Birkenfeld, Germany
LAJME

Disa momente unike nga AUDI NINES MTB

Nov 30-0001

Pas një jave fantasike me aksion të vazhdueshëm nga gurorja e Audi Nines, tentuam të bëjmë bashkë disa nga momentet më të çmendura për ju. Thellë në regjionin e Rhineland-Palatinate në Gjermani, Sam Reynolds dhe Clemens Kaudela krijuan një “park lojrash” me Freeride and Slopestyle që testoi Mountain Biker-at më të mire në botë.

Lidhni rripat dhe bëhuni gati për nisje:

1. FREERIDE LINE E SAM REYNOLD E KAPUR NGA TEAM BLACKSHEEP

“Dukej si një nivel në një lojë në një PlayStation! I gjithë ky vend është si një PlayStation!”

“Vendi na bëri pak merak në fillim, sepse nuk ishim të sigurtë a do të ishte aq mire sa në Alpet përsa i përket pamjev rrotull. Por pasi objeketet e para erdhen, vendi mori shumë karakter. Është vendi më unik ku ne kemi pedaluar me biçikletat tona.” – Sam Reynolds

E dëgkuat nga vetë ai. Komandati Sam Reynold ishte shumë i përfshirë në dizejnimin, ndërtimin, testimin dhe patjetër pedalimin në 2018 Audi Nines. Sam definitivisht u ngrit një nivel më sipër me krijimin e tij. Më vonë mori vendin e pare në Freeride me një paraqitje klasike por edhe të bashkuar me stilin e tij.

2. CALI ROLL I PARË I ADOLF SILVA MBI NJë BIÇIKLETë PëR DOWNWILL.

Nuk është një secret që Adolf Silva është një maniak – sapo ai hipën në biçikletë është koha për show. “Shtypni Play” dhe lërini sytë tuaj të shohin një Cali Roll me një biçikletë të madhe në 2018 Audi Nines MTB.

“Të mund të performoja një Cali Roll ishte plotësimi i javëstime. Është shumë bukur tani sepse kisha muaj që punoja për këtë. Dukej sikur asnjë herë nuk do të funksiononte, pas me të vërtetë qindra provash. Më pas këtë javë gjithçka funksionoi dhe jam tepër i lumtur që ia dola mbanë.” – Adolf Silva

3.  SAM PILGRIM FRONT FLIP ME NJË E-BIKE

Po, e lexuat shumë mire! Shihni klipin më poshtë që të shihni gjithçka të ndodhë. Reagimi i Sam nuk ka çmim!

“Një nga biçiketat që solla në këtë event është shumë e çuditshme dhe e ri në këtë sport, është një biçiklete HAI për male 10.0 E-Bike, e cila ka motor Yamaha, peshon 23kg që ështu thuajse 2 fishi i peshsës normale. Mendova se e gjithë kjo do të ishte e bukur dhe të shihnim se çfarë mund të bënim me të, por gjithashtu unë mund t’i jap biçikletës në ngjitje më shpejt nga të gjithë.”

Sam gjithashtu rrëmbeu edhe Ruler of the Week dhe dominoi Skopestyle. “Fitova eventin më të mire të MTB të vitit dhe nuk mund t’a besoj këtë! Audi nines ka qënë fantastike dhe unë ndihem mire që u shpalla Ruler of the beek dhe të fitoja Slopestyle gjithashtu. Audi Nines është më i miri i kategorisë sepse ti pedalon atë që do dhe kjo të jep më shumë liri. Gjithashtu është shumë bukur të mblidhesh me miqtë pa presion dhe të bësh xhiro fantastike nëpër pistë. – Sam Pilgrim

Ndiqni videon në kanalin e Sam duke klikuar KËTU.

4. “MË E MADHJA DHE SIGURTA” RAMPË KËRCIMI E NDËRTUAR NDONJË HERË

Tashmë e dime që Audi Nines është sinonim i stileve massive dhe progresionit të pambarimtë. Bashkoje këtë me atë çka pilotët e quanin “më e madhja dhe sigurta” rampë e kërcimit ndonjë here, ti ke recetën e suksesit. Max Fredriksson ishte duke u marrë me gjithçka duhej për të.

“Jam duke e ndjerë me të vërtetë të parën prej tyre, është një nga kërcimet më të mira që kam bërë sepse ajo është pak më e madhe nga zakonisht dhe të lë më tepër hapsirë që të shkosh në limite.”- Max Fredriksson

5. BRENDAN FAIRCLOUGH DËRGON NJË BACKFLIP PËR DJEMTË

Surprizë në këtë event ishte pjesëmarrja në minutat e fundit e legjendës Brendan Fairlcough, i cili futej në pistë direct pasi sezonit të Kupës së Botës. I plotësuar që gjendej me disa nga miqtë e Freeride, Brendan duhet të bënte një backflip për djemtë: “Unë sapo bëra një backflip tek Dirt për herë të pare këto kohë dhe kam një buzëqeshje të madhe në fytyrë…”

Është gjithmonë mire të shohësh Brendog teksa shijon jetën jashtë kasetës së garës.

 

A special shout out also goes to Utah Freeride shredder Ethan Nell, who undoubtably has the best 360's in the MTB game. Check out his 3rd place Freeride line entry if you need proof!

 

Now that the dust has settled, it's over and out from The Audi Nines. Moon mission accomplished!

 

 

SHPERNDA ARTIKULLIN:

TE REKOMANDUARA

PER TY