be_ixf;ym_202111 d_30; ct_100
MBYLL
Behind the scenes imagery taken during the shooting of the MINT 400 athlete cross over project. Saturday race day images.
LAJME

Monster Mint 400

Jun 212018

Kur mendon per garen off-road ne Amerike te mjafton te shikosh te legjendari Mint 400. Spektakli ne Mojave Desert ka pasur gjithe llojet e makinave, qe nga mjetet me performance te larte ne makina te vogla qe testoheshin neper terrenet me brutale te vendit per pese dekada dhe eventi i 2018-es shenoi 50-vjetorin e kesaj gare ikonike.

Per Monster Energy, nje emer i cili eshte bere sinonim i suksesit ne Mint 400, sherbeu si mundesia perfekte per te festuar kete rast dhe per ten dare emocionet e gares duke bere diçka komplet jashte norme. Si rezultat, nje trio e atleteve te Monster moren nje ftese per te marre pjese ne nje eksperience te paren e llojit te vete ne Mint 400 – piloti i Australian Supercars Cameron Waters, pilot ii Australian freestyle motorcross Jackson Strong dhe atleti meksikan i skateboardit Fernan Origel.     

Nen mbikqyrjen e pilotit Score-winning dhe atletit te Monster Energy, elias Hanna dhe me mbeshtetjen e zoterusit te skuadres dhe pilotit Jim Riley, keta tre konkurrues nga tre fusha te ndryshme te botes sportive kaluan disa sfida, dhe arriten kulmin ne 50-vjetorin e Mint 400.

“Ne donim te krijonim nje project qe te kishte arritje mbareboterore, ndaj po mendonim se do te ishte mire te benim bashke disa atlete internacional ne Mint 400 dhe ti fusnim ne gare,” tha manaxheri i marketingut dixhital te Monster Energy Michele Gottlieb. “Ne sollem Cameron dhe Jackson nga Australia, se bashku me Fernan nga Meksiko dhe me pas Elias i cili eshte figura e trajnerit duke qene se eshte nje pilot off-road SCORE race-winning i cili sapo ju bashkua familjes se Monster Energy ne Ameriken Latine.”

“Ne donim nje aspekt kreativ me shume sesa thjeshte nje filmim te tyre, ndaj ju vendosem disa sfida deri sa te vinte gara,” shtoi Gottlieb. “Ne patem prova dhe surpriza pergjate javes per ti pergatitur per spektaklin e Mint 400.”

Monster Energy e mbajti aventuren e crossover-it secret nga yjet e tij internacionale, duke i ftuar fillimisht ne Las Vegas per te pare paraden e Mint 400. Kur arriten, Hanna i futi ne menyre secrete dhe ju tregoi artin e vet HN Motorsports Can-Am EL20, derisa ti habiste me zbulimin e vertete Monster Energy Spec Trophy Truck i drejtuar prej Jim Riley nga Jim Riley Racing. Ky nuk ishte nje kamion dosido, ky eshte kamioni themelues i Class-it 6100.

“Sigurisht qe nuk e prisja fare kete! Kjo eshte qershia mbi torte e nje dite qe dukej perfekte,” thote Strong. “Ishte çmenduri. Sapo pashe Can-Am dhe mendova se ishte Krishtlindje. Kjo do te ishte gjeja me e bukur qe me eshte dashur ndonjehere te ngas. Nuk e di kush ishte aq i çmendur sa te na linte te ngisnim ate gjene!”

Edhe pse eshte tundues fakti qe do ti fusesh keta tre atlete direkt ne kaosin e gares per te vleresuar me se miri detyren qe ju ishte dhene, Waters, Strong dhe Origel kaluan nje stress fizik dhe mendor. Si fillim i shtyne ne limite dhe kush me me mire sesa Jessica Clark per ti beret e djersisin. Djemte provuan sproven e pare fizike.

“Pjesemarrja ne kete projekt si trajner ishte nje eksperience mahnitese, te isha i afte te krijoja nje program per koleget te cilet duhej te ngisnin ne 400 miljet me te veshtira te shkretetires se Nevadas. Ata ishin shume te interesuar dhe te fokusuar qe te benin me te miren dhe une isha shume i emocionuar per te ndare me ta keshilla dhe sekrete,” shpjegoi garuesi i off-road Hanna. 

“Sigurisht se nese Jessy do te donte… do te vinte verdalle palestres vetem me nje dore… Ne mesuam shume prej saj ne menyre te lezetshme. Kushti i saj fizik eshte i jashtezakonshem dhe ajo na shtynte ne limite gjate pergatitjes” thote Origel.

Me pas, djemte duhej te permiresonin koordinimin e tyre te sy-dore per tu siguruar se do te ishin te afte te perballonin çdolloj situate qe mund tu dilte para ne shkretetiren e hapur. Ne stil te vertete Vegas-i magjistari Murray Sawchuck ju mesoi te tre atleteve disa marifete. Dhe se fundmi, sfida me e rendesishme qe djemte kane pasur perpara se te merrnin mjetin dhe te merrnin mjetin, ishte nje ekskursion UTV ne shkretetire. Kjo ishte shume me pak nga çfare i priste ata ne Mint 400, port e ndodheshin ne shkretetire te hapur dhe te hanin pak pluhur ishte ajo qe ju duhej per ti pergatitur per ate qe i priste.

Gjerat u bene serioze kur Mint 400 po afrohej. Ishte hera e pare kur secili prej atleteve vendosi nje helmeted he lidhen rripat, si fillim paten nje xhiro me adrenaline nga Riley perpara se te vendoseshin pas timonit per vete. Ne ate pike, e vetmja gje qe kishte ngelur per te bere ishte te arrihej vija e finishit ne garen me te veshtire te vendit, me tre djem te cilet jane ulur secili ne Trophy Truck per here te pare ne me pak se 24 ore.   

“Kur po shikoja, isha ne fakt shume nervoz. Te shihja mjetin sesi ecte ishte gjithçka shume e papare. Shihje goma qe shkonin kudo,” shpjegoi Strong. “Dhe te jesh brenda eshte shume argetuese gjithashtu. Mund te rrish atje ulur, duke mbajtur nje kanaçe Monster ne dore nderkohe qe po nget.”

Me eksperiencen e tij te gares Waters mori thirrjen per te hapur garen per skuadren. Me pas ishte radha e Strong per te sulmuar shkretetiren, dhe u mbyll me Origel i cili mundesonte navigimin e xhiros me te paharrueshme te jetes se tij. “Perpara se ta kuptoja me duhej te vishja kostumin tim te gares dhe te hipja ne Trophy Truck Spec per te ngare se bashku me Jimin ne shkretetire. Sapo u futa aty, u ndjeva sikur isha ne mes ten je lufte dhe me duhej te isha i vemendshem gjate gjithe kohes per ti beret e ditur Jimit nese kishte kthesa te forta apo gure qe dilnin para. Ishte nje experience per te cilen sinqerisht do te flas gjithe jeten time, ekipi ka bere nje pune shume te mire,” permbylli Origel.

Next up, the guys needed to enhance their hand-eye coordination to ensure they’d be ready to handle anything that could come their way in the wide-open, barren desert. In true Vegas fashion Murray Sawchuck the magician taught all three athletes some tricks of the trade. The last, and arguably most important challenge the guys had before officially strapping into the truck was a desert UTV excursion. While this was much more tamed down than what awaited them in the Mint 400, hitting the open desert and eating a little dust was the perfect taste of what was to come.

 

Things got real when qualifying day for the Mint 400 unfolded. It was the first time each athlete put on a helmet and buckled their belts, first receiving an adrenaline ride from Riley before getting behind the wheel themselves. At that point, the only thing left to do was reach the finish line in the gnarliest race in the country, with three guys who each sat inside a Trophy Truck for the first time less than 24 hours earlier.

 

“When I watched, I was actually super nervous. Seeing the trucks actually hit all the bumps and jumps, they hit everything so hard, just get bucked and it’s all crazy. You see wheels going everywhere,” explained Strong. “And then to be inside it when its doing that, it’s actually fun. It feels good. You could sit there holding a can of Monster while you’re driving along and that thing would just be whap, whap, whap [over the terrain].”

 

With his racing experience Waters got the call to open the race for the team and hammer out the first leg. Then it was Strong’s turn to attack the desert, charging through the terrain to get the truck to Riley, who closed out the race with Origel alongside providing navigation on the most unforgettable ride of his life.

 

"Before I knew it I had to put on my race suit and I had to jump into the Trophy Truck Spec to run beside Jim and venture into the desert.  Once I jumped in there, I felt like I was in the middle of war and I had to be alert at all times to let Jim know whether there were sharp turns or large rocks coming up in the path.  It was honestly an experience I will talk about it for the rest of my life, the team did an amazing job,” concluded Origel. 

SHPERNDA ARTIKULLIN:

TE REKOMANDUARA

PER TY