be_ixf;ym_202211 d_29; ct_100
MBYLL
Shots of Maud Le Car surfing in the Caribbean
LAJME

Duke rindertuar parajsen

May 112018

Kane kaluar 6 muaj qe kur uragani Irma shkaterroi ishujt veriore ne Karaibe. Demtimet ne ishullin tim te lindjes ne Saint Martin jane shume te medha dhe po shkojme perpara shume ngadale, hap pas hapi.

Duke qene larg dhe duke u ndjere i pashprese per te ndihmuar ishullin tim, une vendosa te krijoj nje shoqate per te mbledhur leke per ndihma, per te rindertuar klubet e serfit ne Saint Martin ku fillova serfin, sepse me duket esenciale per balancen e gjenerates se re dhe pasionin per ti ndihmuar ata te vazhdojne serfin te lumtur.

Nje falenderim i madh shkon per Monster Energy qe na mbeshteti ne kete kauze dhe na ndihmoi ne rimekembjen e klubeve te serfit. Ne vendosem te benim kete video te vogel kur u ktheva ne shtepi ne ishull per here te pare pas uraganit, per nder te qytetareve trima te Saint Martin, i cili qendroi i fuqishem ne keto kohe te veshtira dhe tregoi krenari pavaresisht demeve.

Me kurajo te jashtezakonshme dhe shume pune, vendasit luftuan per te rikthyer parajsen tone te vogel me shpresen dhe besimin se do te rindertonin gjithçka nga fillimi dhe ta benin nje vend akoma me te mire.

 

- Nga Maud Le Car

KY ARTIKULL PROMOVON:

SHPERNDA ARTIKULLIN:

TE REKOMANDUARA

PER TY