be_ixf;ym_202112 d_03; ct_100
MBYLL
Images of Jndia Erbacher racing at Santa Pod in 2018
LAJME

Top Fuel: Jndia vendos rekord ne 297mph

Nov 30-0001

Shoferja jonë më e fundit, më e shpejta dhe më e forta e atletëve – pilotja eTop Fuel Jndia Erbacher - mbylli sezonin e saj të kampionatit në stilin epik gjatë fundjavës së kaluar duke realizuar nje rekord te ri personal më të mirë për kohën dhe shpejtësinë.

 

Në ditën e fundit të raundit të fundit, duke garuar në Kampionatin Europian të Drag-Racing të FIA-s 2018, Jndia 23-vjeçare kapi holeshotin duke lëshuar bishën që është mjeti i saj e 11,000hpp Top Fuel; duke shënuar një rekord prej 3.99 sekondash në vijën e finishit të tremujorit të katërt të Santa Pod.

"Unë nuk isha super optimiste për të dielën për shkak të kualifikimit të vështirë që të premten dhe të shtunën," shpjegon Jndia. "Unë isha duke garuar kundër babait në garën e parë të dielën - të cilën gjithmonë e kam ditur se do të ishte e vështirë sepse ai është një shofer i shpejtë dhe do të më japë një gare të mirë në fund. Unë vetëm u përqendrova në përpjekjen për të bërë më të mirën time dhe për të gjetur një kohë të shpejtë reagimi. Kur kalova vijën e finishit, mendimi im i parë ishte se ishte një kohë e shpejtë, por nuk isha i sigurt, sepse nuk mund të shihja ekranet e kohës.

 

"Kam pyetur ekuipazhin tim ne radio, por askush nuk u përgjigj menjëherë - prandaj mendova se nuk ishte ndonjë gjë e mirë dhe ata ishin të zemëruar me mua! Pastaj pashë përtej shoferin e tow-car duke brohoritur, por sigurisht nuk munda të dëgjoj atë që ai po thoshte. Pastaj një nga ekuipazhi im më në fund vrapoi mbi dhe po bërtiste; 'Një treshe! Një treshe ... '

 

"Deri në atë moment ne ishim super të lumtur me fundjavën. Isha shume e kenaqur qe moraa një të tretë të dytë - një PB të re. Pas kësaj fitova garën gjysmë-finale dhe gjithashtu vendosa e një rekord shpejtësie të ri personal më të mirë; 297mph. Ne patëm një tronditje të gomave në finale, dhe përfunduam ne vend te dyte, por në përgjithësi ishte vetëm një e shtune e bukur dhe një mënyrë e mrekullueshme për të përfunduar sezonin. Jo vetëm kq, por është një shtysë e madhe për të gjithë në ekip - të punojmë shumë gjatë sezonit dhe të kthehemi më shpejt për vitin e ardhshëm. Do të doja të merrja dy garat e para në SHBA vitin e ardhshëm - në Pomona dhe Las Vegas - por ka shumë punë për të bërë më parë.”

 

Mezi presim që Jndia të kthehet në veprim. Kontrolloni përditësimet e saj këtu, dhe në ndërkohë kenaqni sytë me fotot e makinës se saj Erbacher Racing 11,000bhp Top Fuel duke ndriçuar vijën e fillimit.

KY ARTIKULL PROMOVON:

SHPERNDA ARTIKULLIN:

TE REKOMANDUARA

PER TY