НОВИНИ

Гран При на Каталуния се проведе с публика

Jun 072021

Ярко слънце и повече от 20000 фена за първи път през този сезон. Гран При на Каталуния напомни за света такъв, какъвто беше преди Ковид-19 да го преобърне с краката нагоре.

За всички състезатели и отбори шансът да премерят сили по 4.65 километровото трасе „Circuit de Barcelona – Catalunya“ винаги е вълнуващ. Испанското трасе е предпочитано за тестове и е редовно включвано в календарите на много шампионати, през които състезателите трябва да преминат преди да постигнат мечтата си да участват в Гран При на Испания. Това е така и за Фабио Куартараро, който е на пистата с цел да се пребори за четвърта победа в шампионата, за да остане на върха в класирането.

Сряда мина по план, като френският ас си осигури невероятната пета поредна пол позиция. Неделя обаче дойде със своите предизвикателства. Седалката му убиваше, имаше проблем със състезателния му екип, а по-късно през състезанието получи и две трисекундни наказания. Всичко това принуди Ел Диабло да се задоволи с шесто място, след като премина финала. Въпреки това, този резултат му дава 13 допълнителни точки, които се оказват достатъчни, за да подсигурят оставането му на върха, с 14 точки преднина пред съперника си Йохан Зарко. Тимът на Monster Energy Yamaha също остава на първо място в класирането при отборите със 192 точки.

Настоящият световен шампион Жоан Мир завърши четвърти, а състезателят на Monster Energy Yamaha Маверик Винялес е пети, докато Франко Морбидели от Petronas Yamaha SRT e девети. За съжаление, Валентино Роси беше принуден да се оттегли в 17-тата обиколка след проблем с мотоциклета му.

В Мото2 атлетът на Sky Racing Team VR46 - Марко Безеки завърши четвърти, а Сам Лоус от Elf Marc VDS финишира седми. Двамата засега запазват третата и четвъртата си позиция в генералното класиране. В Мото3 Дарин Биндер почти изблъска своите съперници, за да преобърне седмата стартова позиция в пета на финала.