Запознай се с #RXCartel

Apr 052019

Време е за промяна.

Бързи на пистата и шумни в гаража - RX Cartel пристигнаха носейки вълнение и големи очаквания за сезона в „FIA World Rallycross Championship 2019“. Водени от Андреас Бакеруд и Лиам Доран, които са перфектната комбинация от талант и спортен опит.

Отборът има правилните машини, за да свърши работа. Две специални Audi-та S1 с 600к.с, с които Лиам и Андреас ще атакуват най-високото стъпало на подиума.

От Холиес до Хел и от Канада до Каталуния, RX Cartel ще участва в десетте кръга на Световният Раликрос Шампионат. Едва ли ще има много други пилоти, които ще могат да се противопоставят на скоростта и стила на този отбор.

Едно е сигурно. RX Cartel ще направят необходимото по трасетата, ще оставят своите следи по асфалта и ще вдигнат много шум, този сезон.

Кой е той?
Щом свали визьора, Аднреас Бакеруд се превръща в агресивен състезател, готов да предизвика всеки пилот на световната сцена. Той застава зад волана на състезателна кола още на петнадесет годишна възраст, когато дебютира в Раликроса в Норвегия. Оттогава, Андреас използва таланта си, за да спечели две европейски титли, както и много победи в Суперкар категорията на европейската и световна сцена. Може би, най-добрият момент за него бе през 2016 в Норвегия. Тогава Бакеруд спечели, превръщайки се в едва втория пилот в историята на World RX, който печели максимален брой точки в един уикенд. Той победи във всички четири квалификационни рунда, полу-финала и финала. Миналият сезон Бакеруд взе пет подиума и трето място в генералното класиране. Тази година, той иска повече.

Кой е той?
Не се подлъгвай от официалната статистика. Лиам Доран е човек с по-богат опит от самия шампионат. Пилот, инженер, мениджър на отбор, многократен медалист от Х-Games. Доран е бил всичко това и има сериозна репутация сред големите имена в спорта. Лиам унищожава гуми от четиринадесет годишен, придобивайки изключително важен опит зад волана. Повечето фенове знаят за скоростното му изкачване в ранглистата, след като спечели британския и европейския шампионат. Победата му в X-Games 17 в Лос Анджелис, също е нещо, което трудно може да се забрави. Това ще е негов първи пълен сезон в World RX, от 2016-та насам. Следи внимателно какво се случва, защото Доран е в пълна бойна готовност.