Images of Valentina Shevchenko of Kyrgyzstan during the UFC 266 event on September 25, 2021 in Las Vegas, Nevada.
НОВИНИ

Валентина Шевченко защити титлата си по време на UFC 66

Sep 272021

И все още е шампион! Monster Energy поздравява Валентина „Куршумът“ Шевченко за защитата на нейната шампионска титла в UFC, в категория „муха“ срещу Лорън Мърфи на UFC 266 в Лас Вегас, Невада. В съвместното главно събитие на T-Mobile Arena 33 годишната ММА специалистка от Бишкек, Киргизстан приключи участието на своята опонентка с технически нокаут в четвъртия рунд, за да защити своята титла в категория до 56кг за шести път.

UFC 266: Волкановски срещу Ортега се състоя в събота вечер пред енергичната публика на T-Mobile Arena. Предавано пряко по ESPN, главното събитие включи две битки от UFC World Championship, включително дългоочакваната битка за титлата между Шевченко и Мърфи.

Шевченко (22-3) влезе в битката като фаворит, след като успешно се справи с Джесика Андрейд с ТКО в битка за титлата на UFC 261 през април 2021-ва. Въпреки това, тя се изправи пред респектиращ опонент в лицето на тридесет и осем годишната Мърфи(15-5), която дойде в Лас Вегас с непрекъсната серия от пет победи.

Още с излизането си на ринга Шевченко започна да дава посока на битката, нанасяйки на Мърфи много точни удари и ритници. Бързите комбинирани удари на шампионката и десни крошета, видимо причиниха синини на опонентката, още преди края на първия рунд, който тя приключи с перфектен тейкдаун и контрол докато двете бяха на земята.

През следващите два рунда, Шевченко демонстрира пълната мощ на своя арсенал, като доминираше докато двете бяха на крака, така и на земята. Мърфи удържа на напрежението, но почти всяка нейна атака беше отбита с тежки удари от страна на шампионката, която използваше всяко откриване на Мърфи с хирургическа точност.

Битката приключи, когато Шевченко зашемети Мърфи със силен боди кик и ритник в лицето. След това я накара да се разлюлее със силно дясно кроше и продължи, като изля целия си гняв върху нея.
Край на играта! В четвъртата минута на четвъртия рунд – реферът обяви Шевченко за победител.

"Чувството е невероятно! Ако не вярваш в бойните изкуства - значи грешиш!" - Каза Шевченко след победата. "Когато усетиш, че това е твоя момент, всичко се нарежда от само себе си. Когато видях пролука не спрях да атакувам и всичко приключи бързо!"

Победата в съботната вечер бележи шеста успешна защита на титлата за Валентина.
Коланът е нейно притежание от 2018-та насам, след като победи Йоана Йеджейчик и не е губила битка оттогава.