Images from Motorcross Washougal National taking place from July 21st through July 23rd in Washougal, Washington
НОВИНИ

Weekend Recap: Юли 23 - 24

Jul 252022

В сряда вечер Йлай Томак стана едва третият мотокрос състезател в историята, обявен за най-добър екшън спорт атлет на наградите ESPY за 2022-ра.

Илай спечели гласовете на феновете, след един страхотен сезон, в който спечели титлата на Monster Energy Supercross. „Да спечеля ESPY е невероятно чувство, все още не мога да повярвам, че е истина“, каза Томак. „Спомням си, че гледах ESPY като дете, а велики атлети като Шон Уайт и Травис Пастрана печелиха - исках да бъда точно като тях. Сега съм в същата категория като тези момчета - това наистина е сбъдната мечта.”

Атлетите на Monster Energy бяха добре представени на тазгодишните награди ESPY, като много от тях получиха номинации в няколко категории, включително Зой Садовски-Синот, Райса Лийл и Клой Ким (най-добра екшън спорт атлетка); Kамару Усман (най-добър ММА боец), Aюмо Хирано и Aлекс Хол, които бяха номинирани заедно с Томак.

ФОРМУЛА 1
Двоен подиум за Mercedes

Брилятно изпълнение на Люис Хамилтън и Джордж Ръселe на пистата Пол Рикар по време на Гран При на Франция. Двамата постигнаха второ и трето място. Това бе старт №300 за Люис, който постигна най-добрия си резултат в тазгодишната кампания.

„Това беше трудно състезание, защото бутилката ми с вода не работеше“, сподели Хамилтън от подиума. „Но какъв страхотен резултат, като се има предвид, че бяхме толкова далеч от тези момчета през целия уикенд. Надеждността е нещо, в което моят екип е невероятен, така че огромни поздравления за всички във фабриката, за отбора тук, без тях нямаше да вземем този подиум."

Ръсел и Хамилтън заемат съответно пето и шесто място в генералното класиране, а следващото Гран При е ще се проведе идната неделя в Унгария.

MОТОКРОС САЩ
Пореден подиум превзет от пилотите не Monster Energy

С майсторско каране във втория и решаващ манш в клас 450 кудика на Washougal MX National в събота, Чейс Секстън (Honda) удържа атаките на лидера в класа Илай Томак (Monster Energy/Star Racing/Yamaha), за да спечели общата победа в осми кръг на Lucas Oil AMA Pro Motocross Championship. С победата Секстън остава в рамките на пет точки от Томак (364-359), а шампионатът ще бъде в двуседмична пауза в средата на лятото. Джейсън Андерсън от Monster Energy/Kawasaki бе трети на подиума в клас 450 кубика.

Пилотите на Monster Energy, водени от Томак и Секстън, доминираха в пет от общо осемте състезания на MX National 450 това лято.

В клас 250 кубика, Джъстин Купър от Monster Energy (Star Racing/Yamaha) се класира на второ място, а Джо Шимода (Monster Energy/Pro Circuit/Kawasaki) зае четвъртото място.

MXGP
Глен Колденхоф зае 3-то място в премиер класа, а Яго Гертс спечели в клас MX2.

MXGP на Фландрия, се проведе на легендарната писта Ломел в Белгия, Глен Колденхоф от Monster Energy (Yamaha/MXGP) зае третото място в общото класиране, за да осигури единствения подиум на Monster Energy в клас MXGP.

В клас MX2 Яго Гертс постигна победата за втора поредна седмица със своя YZ250F. Спечелвайки победата пред феновете от родния си град, Гертс увеличава преднината си в генералното класиране пред Том Виал от KTM до 23 точки, 590-567.

NHRA
Британи Форс с победа в Сонома

В малкото градче Сонома, Северна Калифорния се проведе NHRA Camping World Drag Racing. Британи Форс се справи отлично в финалния кръг от елиминации с своя AA/TF Top Fuel драгстер. С 11 000 конски сили под капака и нитрометан, бившата шампионка на NHRA Top Fuel победи своя съперник Майк Салинас, преминавайки с 330 мили в час по 1000-футовата писта и закова хронометъра на 3,741 секунди. Сега, тя заема второто място в надпреварата NHRA Top Fuel Championship 2022, Форс ще се състезава следващия уикенд в NHRA Northwest Nationals в Кент, Вашингтон.

NASCAR SERIES
Тай Гибс изпусна победата на косъм

Пилотът на Monster Energy Tай Гибс се класира втори по време на Explore The Pocono Mountains 225. Атакувайки лидера в състезанието Ноа Грагсън в края на надпреварата от 90 обиколки - №54 Monster Energy Supra от Joe Gibbs Racing изпусна победата с разлика от 0,280 секунди. „Мислех, че ще успея да мина Грагсън в края“, каза младият ас на Наскар. „Гадно е да загубиш така. Сега ще търся победата в Инди. Искам да спечеля.”

За Гибс и останалата част от пилотите на сериите Xfinity, екшънът се завръща в събота, 30 юли за Pennzoil 150 в Брикярд на пистата Indianapolis Motor Speedway Road.

SUMMER X GAMES 2022
Атлетите на Monster Energy спечелиха 18 медала

Атлетите на Monster Energy спечелиха 18 медала - 5 златни, 9 сребърни и 4 бронзови по време на петте дни на X Games 2022.

Monster доминира подиума на BMX Park Best Trick, благодарение на Майк Варга (злато), Кевин Пераза (сребро) и Джеръми Малот (бронз). Варга влезе в историята като първият състезател, спечелил три поредни златни медала в дисциплината.

18-годишният Kийран Уулей от Австралия спечели златото в скейтборд парк, а Aксел Ходжис защити своя златен медал в дисциплината Moto X 110. Белгийският пилот Жулиен Ванстипен взе злато в Moto X Best Whip, докато Елиът Слоан също спечели злато в Skateboard Vert Best Trick.

КОЛОЕЗДЕНЕ
Кийгън Свенсон печели националния шампионат на САЩ

Състезателят на Monster Hydro Кийгън Свенсон спечели втората си поредна титла от националния шампионат на САЩ по колоездене в дисциплина крос-кънтри MTB в събота. Свенсон бе агресивен от самия старт на състезанието, атакувайки още от първото изкачване.

„Знаех, че ще ми е удобно да карам с това темпо и реших, че всеки, който е зад мен, ще се затрудни също толкова“, каза Свенсон. „Дадох всичко от себе си.“