Weekend Recap: Юни 25 - 26

Jun 272022

MOTOGP
Франческо Баная отново на върха на подиума.

Пилотът на Monster Energy и състезател на Ducati Team - Франческо Баная се утвърди като основен претендент за титлата на Световния шампионат MotoGP през 2022-ра, след като постигна важна победа на пистата Асен. Лидерът в генералното класиране Фабио Куартараро от отбора на Monster Energy Yamaha MotoGP се сблъска със своя основен съперник за титлата Алейкс Еспаргаро от Aprilia Racing в петата обиколка, след което отново катастрофира по-късно в състезанието. Баная се възползва в пълна степен и грабна победата, а Mарко Безеки от Mooney VR46 Racing Team завърши на 2-ро място, което е рекорд в кариерата му.

НАСКАР
Кърт Буш на по-малко от секунда от победата.

Докато всички бяха принудени да изчакат заради дъжда и мълниите - пилотът на Monster Energy  Кърт Буш не си губеше времето, защото постигна отлично класиране по време NASCAR Cup в Нешвил. Отлично шофиране, добра работа в бокса и хитрата стратегия поставиха Буш в идеална позиция няколко обиколки преди края на надпреварата. Кърт пресече финала на по-малко от секунда зад победителя в състезанието Чейс Елиът.

СПИЙДУЕЙ
Патрик Дудек доминира, след като направи перфектно каране.

Пилотът на Monster Energy и трикратен шампион на Speedway GP - Патрик Дудек остана непобеден, след като направи перфектните 6-0, за да поведе отбора на Торун до победа с 56-34 над съперниците Грудзиадз, в Гожув, Полша. Дудек отбеляза максималните 18 точки за Торун, за да поведе в резултата пред Робърт Ламбърт (15 точки) и другите пилоти на Monster Energy - Павел Пшедпелски (10 точки) и Джак Холдър (6 точки).

МОТОКРОС - САЩ
Райдър ДиФранческо спечели в клас 250 Pro преди професионалния си дебют.

Пилотът Monster Energy в аматьорската дивизия - Райдър ДиФранческо (Pro Circuit/Kawasaki) –обяви тази седмица, че ще стане професионалист през идния уикенд по време на RedBud (Mich.) MX National. Той стартира с победа в клас 250 Pro на Mammoth Motocross в събота. ДиФранческо, който се класира за Mammoth MX в клас 250 Pro, 450 Pro и Open Pro-Sport чрез квалификациите„Road to Mammoth“ в Туларе, Калифорния, спечели първия манш в Mammoth, изпреварвайки ветерана и бивш AMA 250 MX и SX шампион Трей Канард. След това той си осигури крайната победа със солидно 4-то място във втория манш. Другия пилот на Monster Energy  - Ченс Химас спечели втория манш в клас 250 Pro. Той завърши на 4-то място в крайното класиране.

ОФРОУД
Грейвс отново превзеха подиума.

В съботният трети кръг пилота на NOS RJ бе водещ във всяка обиколка и спечели победата, а пилотът на Monster Energy Джони Грейвс финишира 2-ри. Синът му СиДжей Грейвс завърши 2-ри в състезанието Pro Turbo SXS, а също така завърши 2-ри и в клас Pro Stock SXS.

В Неделният четвърти кръг имаше зверска доминация на подиума, като СиДжей и Джони заеха съответно 1-во и 3-то място, докато Кайл Ле Дък завърши на 2-ри.