Mar 282022

СУПЕРКРОС

Поредното изключително представяне за пилота на Monster Energy/Star Racing/Yamaha Илай Томак, който продължава да доминира АМА Суперкрос сериите. Феновете в Сиатъл станаха свидетели на абсолютното превъзходство на Томак пред другите пилоти. На 2-ра позиция се класира Джейсън Андерсънот Monster Energy/Kawasaki.

Ето какво ни сподели Илай след победата:

„Основната ми цел бе да дам всичко от себе си. Джъстин Барша бе близо до мен в първите обиколки, но аз успях да дам всичко от себе си без да допускам грешки. Благодаря на Monster Energy/Star Racing/Yamaha. Това бе специален момент за нас.“

Победата в Сиатъл поставя Томак на 4-то място измежду пилотите с най-много победи. Той се изравнява с Чад Рийд и е само на 4 победи зад Рики Кармайкъл.

В клас 250 кубика Крисчън Крейг от Мonster Energy/Star Racing/Yamaha завърши на 2-ра позиция, въпреки сблъсъка с Майкъл Мосиман от Gas-Gas в средата на надпреварата. Крисчън успя да се изкачи от 6-то до 2-ро място. Освен това, Крейг все още е водач в генералното класиране на западната конференция с 26 точки преднина. Джо Шимода от Monster Energy/Pro Circuit/Kawasaki също изпитваше трудности, но в крайна сметка успя да се пребори за 4-тото място.

СНОУКРОС

Ветеранът Kоуби Кам завърши на 3-то място по време на AMSOIL Championship Snocross в Канонсбърг, Пенсилвания. Този подиум осигури на Коуби 5-тото място в генералното класиране в клас Pro Open, само на 1 точка от 4-тата позиция.

„Това бе дълго състезание. В един момент направих няколко грешки извън пистата, което ме уплаши леко. Опитах се да остана спокоен и да завърша състезанието. Видях, че Елиас (Исшоел) е зад мен през цялото време, а в един момент започна да ме настига. Видях, че скача трипъла нагоре по сколона – нещо което аз направих по-рано, но знаех, че няма как да го направя отново. Играх на сгурно и имахме страхотна битка през последните 4 обиколки. Радвам се, че отново съм тук.“

СНОУБОРД И СКИ

Страхотен завършек на един епичен сезон! Бърк Рууд спечели 1-вото място в последното състезание за сезона в Силваплана, Швейцария. Двадесет и една годишния норвежец не само постигна победа в състезанието, но и завършва сезон 21/22 като носител на кристалния глобус на ФИС за фрийстайл ски и халфпайп. При жените Кокомо Мурасе от Гифу, Япония спечели бронзовия медал. Тя завършва сезона с два кристални глобуса на ФИС! Един за титлата в сноуборд слоупстайл и един за сноуборд парк и халфпарйп.

МТБ

Отлично начало на МТБ сезона! Атлетите на Monster Energy Камил Баланш (Жени-Елит) и Aмари Пиерон (Мъже-Елит) си осигуриха първите победи за сезон 2022 на световната купа по спускане в Лурд, Франция. Тридесет и две годишната Баланш от Швейцария завърши трасето във Франция с време 3:19.823, което бе достатъчно за победата в елитната категория при жените. При мъжете Амари Пиерон завърши с време 2:47.111, осигурявайки си безапелационна победа. При девойките новото попълнение в семейството на Monster Energy - Изабела Янкова завърши на 3-та позиция при девойките.

СКЕЙТБОРДИНГ

Какъв уикенд само! Жанкарлос Гонзалес доминира стрийт състезанието PHXAM 2022 във Финикс, Аризона. Това бе двадесетото издание на събитието. Младият колумбиец от Богота успя да се справи с конкуренцията след перфектен рън. На подиума до него застана осемнадесет годишния Kийран Уулей от Австралия.