НОВИНИ

Weekend Recap: Октомври 16 - 17

Oct 182021

WSBK

Предпоследният кръг от световния Супербайк шампионат на ФИМ се проведе на аржентинската писта "Сан Хуан Вилицум", която е с дължина 4.2 километра и включва 15 завоя. Пилотът на Monster Energy – Скот Рединг постигна страхотен резултат, спечелвайки съботното суперпол състезание. Зад него на четвърто и пето място се наредиха Алекс Лоус и Джонатан Рей от Kawasaki Racing. В неделната надпревара Рей завърши на втора позиция, следван от Алекс Лоус на четвърто място и Mикаел ван дер Марк от BMW Motorrad на шеста позиция. Във второто състезание – Рединг отново постигна важна победа, а Джонатан Рей завърши на втора позиция. Следващата спирка за WSBK шампионата ще бъде в Индонезия на 19-ти и 21-ви ноември. Топрак Разгатлиоглу има преднина от 30 точки пред Рей, който ще направи всичко възможно, за да защити титлата си.

БРИТАНСКИ СУПЕРБАЙК ШАМПИОНАТ (BSB)

Tаран Макензи грабна титлата на британския Супербайк шампионат (BSB) за 2021-ва. Той постигна тройна победа в последния състезателен уикенд за годината. Във втората надпревара състезателят на „McAM“ изпревари с 0.087 секунди главния си конкурент за титлата Томи Брайдуел. Този сценарии се повтори и в третото състезание, като по този начин Макензи си осигури комфортна преднина и шампионската титла.

MXGP

Гран При на Испания бе 13-ти кръг на световния шампионат по мотокрос. Пилотът на Monster Energy Kawasaki – Ромейн Фебре  завърши на четвърта позиция в крайното класиране. Джеръми Сюър от Monster Energy Yamaha завърши на шеста позиция в крайното класиране. Битката за титлата е изключително оспорвана, тъй като Фебре е само на 12 точки зад Джефри Херлингс. В клас MX2 – Максим Рено постигна поредната победа за този сезон. На втора позиция се класира  неговия съотборник в Monster Energy Yamaha - Яго Гертс. Следващият уикенд MXGP ще се пренесе в Трентино, Италия.

МАУНТИН БАЙК

Границата между триумф и провал е доста тънка! Monster Energy поздравява Том Ван Стенберген за спечелването на наградата „Най-добър трик“ на Red Bull Rampage 2021. В събитието участват само поканени състезатели. Двадесет и петгодишния канадец направи един от най-дивите трикове, но за съжаление претърпя много тежко падане на следващия скок, което доведе до множество фрактури.

Тридесет и пет годишния Кам Зинк също бе отличен с "Награда за издръжливост“, след като претърпя тежко падане. Наложи се да посети болница, но въпреки това взе участие в състезанието и завърши на четвърто място с резултат от 86.33 точки.

Rampage е най-престижното фрийрайд маунтин байк събитие. Провежда се от 2001-ва година, а покана получават само най-добрите фрийрайдъри на планетата. Те сами трябва да изградят линията, по която ще карат с помощта на екип от копачи. През 2020-та събитието бе отменено заради пандемията от коронавирус, но се завърна през този октомври за двадесетата си годишнина.

СКЕЙТ

Oще едно издание на Tampa Pro ще остане в историята! Monster Energy поздравява Kелвин Хофлер   Келвин е роден в Бразилия, той е олимпийски скейтър и си спечели място на подиума пред екзалтираната публика във Флорида и хилядите фенове, които гледаха състезанието онлайн. Финалният батъл ще бъде запомнен като един от най-оспорваните в историята на Tampa Pro.

Monster Energy е генерален спонсор на Tampa Pro. Историята на събитието започва през 1995-та в склад наречен SPoT. Оттогава някои от най-великите стриийт скейтъри са взимали участие, а може би най-именитият е световния шампион Найджа Хюстън.