НОВИНИ

Weekend Recap: Октомври 2 - 3

Oct 042021

MOTOGP

Кръг 15 от 18 на MotoGP се състоя в Остин, Тексас на „Пистата на Америките“. Фабио Куартараро от Monster Energy Yamaha MotoGP завърши на втора позиция, като по този начин увеличи преднината си в генералното класиране. Франческо Баная завърши на трето място. Куартараро има 52 точки преднина в класирането и може да си осигури световната титла още на следващото състезание.

MXGP

Гран При на Германия се състоя по 1.59 километровото трасе „Талкесел“ в Тойчентал, Германия. Това бе и 25 годишнината на това Гран При. В MX2 Максим Рено от Monster Energy Yamaha завърши на второ място и продължава да бъде водач в генералното класиране с огромна преднина от 84 точки. В битката за титлата на MXGP – Ромейн Фебре от Monster Energy Kawasaki се представи отлично, като завърши на трето място след двата манша. Сега той е само на 7 точки от водача в генералното класиране на световния мотокрос шампионат.

WSBK

Пистата „Алграве“ с дължина 4.59 километра и 15 завоя бе домакин на WSBK през изминалия уикенд. В съботната надпревара - Джонатан Рей падна, а водачът в класирането Топрак Разгатлиоглу взе победата. Скот Рединг от Aruba.it Racing Ducati завърши на второ място. В неделното състезание „Суперпол“ – Микаел ван дер Марк от BMW Motorrad грабна победата. Това бе дълго чакана победа за BMW. Всъщност, става въпрос за 2994 дни в очакване на този триумф, след като победиха на Нюрборгринг през 2013-та. Все пак, Джонатан Рей успя да вземе победата в последното състезание в неделя, а Скот Рединг отново се класира на втора позиция. В генералното класиране води Топрак Разгатлиоглу с 478 точки. На второ място е Джонатан Рей с 454 точки, а зад него е Рединг с 424 точки.

СПИЙДУЕЙ

Monster Energy Спийдуей Гран При се проведе на „Мото Арена“ в Торун, Полша. Тай Ууфинден направи стабилно каране и заслужено зае третото място в надпреварата. Фреди Линдгрен също стартира в това Гран При, завършвайки на десето място.

NASCAR

Сериите ARCA се проведоха на пистата „Салем Спийдуей“. Тай Гибс с №18 Monster Energy Toyota Camry напраши страхотно състезание, завършвайки на второ място, но също така взе и престижната титла на 2021 Sioux Chief Showdown.

МТБ

Сам Хил е професионален ендуро състезател и многократен световен шампион, като това бе първият му старт в EWS-E. Тридесет и шест годишния Хил успя да се класира на трето място в състезанието с електрически байкове, което се проведе в Туйд Валей, Шотландия в четвъртък. След 57 километра каране, Сам завърши с време 0:41:27.29, което бе напълно достатъчно за място на подиума.