НОВИНИ

Weekend Recap: Септвември 11 - 12

Sep 132021

МОТОКРОС

Един див септемврийски уикенд за моторните спортове и Monster Energy беше стартиран в съботния следобед със състезанието Hangtown Motocross Classic. Хенгтаун се провежда за 52-ра поредна година на пистата Praire City SVRA Park в Ранчо Кордоба, Калифорния. Съботното състезание беше 12-тият и последен кръг от мотокрос сериите на САЩ.  Дилан Ферандис от Monster Energy/Star/Yamaha Racing  стана новият национален шампион в клас 450 кубика, с 1-во и 3-то място в маншовете. Втори беше състезателят на Monster Energy Kawasaki Илай Томак. Любопитното е, че Томак ще стане съотборник на Ферандис в Monster Energy/Star/Yamaha Racing, когато започне сезона на Monster Energy Суперкрос сериите за 2022-ва. Същевременно, в клас 250 кубика, Джъстин Купър от Monster Energy/Star/Yamaha Racing стана звездата на следобеда. Нюйоркчанинът лесно спечели двата манша за деня. Въпреки това, Купър изпусна на косъм победата в класирането на Lucas Oil Pro Motocross в клас  250 кубика, като не му достигнаха само 6 точки. За още интересни новини от Купър можете да се оглеждате през януари 2022. Втори след Купър на Хенгтаун беше Джо Шимода от Monster Energy/Pro Circuit/Kawasaki. Един страхотен първи сезон за хлапето от Сузука, Япония.

FORMULA 1

Гран При на Италия стартира в слънчевия неделен следобед. Пистата, построена северно от Милано през 1922-ва е с дължина 5.79км, има 11 завоя и е известна по света като "Храма на Скоростта". Състезанието за Голямата награда на Италия се провежда там от 1949-та. Надпреварата започна брутално още от самото началото, когато Люис Хамилтън и Макс Ферстапен приключиха състезателния си ден рано и по драматичен начин. Хамилтън беше малко пред Ферстапен на влизане във втория завой от шикана, но когато нямаше накъде да продължи, Ферстапен не се оттегли назад и вместо това изстреля болида си от бордюра върху Люис. Хало устройството, което беше въведено само преди три години, спаси живота на Хамилтън, като предпази главата му от болида на Ферстапен, който се качи отгоре му. Добрите новини от неделното състезание са, че пилотът на Mercedes-AMG Petronas Валтери Ботас взе трето място за деня. Следващото състезание от Формула 1 ще бъде Гран При на Русия, което ще се проведе на 26 септември, неделя. С продължителност 53 обиколки, то ще бъде на "Автодром Сочи", който има 18 завоя и се намира на брега на Черно море в едноименния курортен град в Краснодарския край, Русия.

MOTOGP

Гран При на Испания се състоя в неделя. Пилотът на Monster Energy Франческо Баная от Ducati Lenovo взе победата. На подима до Баная се присъедини Джоан Мир, който завърши трети. В битката за световната титла – Куартараро води с 53 точки пред Баная и Мир. В Мото3 Николо Антонели завърши на пета позиция. Андреа Минго зае шесто място. Следващата надпревара ще бъде Гран При на Сан Марино.

СПИЙДУЕЙ

Monster Energy Спийдуей Гран При на Дания се проведе в събота през нощта във "Войенс Спийдуей Център" в Дания. Пилотът на Monster Energy Тай Ууфинден се класира четвърти в общото класиране. Фреди Линдгрен завърши на шесто място през тази вечер.

NASCAR

Състезанието от сериите NASCAR Xfinity Series Go Bowling 250  се проведе на "Ричмънд Рейсуей" в събота следобед. Известно като „Премиер шорт трекът на Америка“, трасето с овална форма, стана мястото, където Рилей Хърбс  с №98 Monster Energy Ford Mustang от Stewart-Haas Racing се класира пети. Тай Гибс с номер 54 в Monster Energy Toyota Supra  взе седмо място за Joe Gibs Racing. Кърт Буш с номер 1 и Monster Energy Camaro ZL1 1 LE се оказа 37-ми в състезанието за купата в Ричмънд, Вирджиния. Шампионът от 2004 NASCAR Cup беше изкаран от играта в 40-тата обиколка след спукване на задна гума, което го изпрати в стената. В момента Буш е на 12-то място в плейоф сериите за купата. NASCAR ще продължи следващата събота вечер, 18 септември, а колите ще завиват с бясна скорост по 30-градусовите виражи на Бристъл Мотор Спийдуей в Тенеси.

NHRA

NHRA World Drag Racing сериите започнаха с първото състезание на NHRA Camping World Countdown. Първенството на NHRA Mopar Express Lane се проведе в неделя следобед в Рединг, Пенсилвания. Задвижваният от нитрометан Monster Energy Top Fuel драгстер с мощност 11000к.с. и Британи Форс пробиха пътя си през елиминациите и се класираха на втора позиция за състезателния ден. Британи и Top Fuel драгстерът ще са заедно пак следващия уикенд на DeWalt NHRA Carolina Nationals.