Shakespeare taught us that a rose by any other name would smell as sweet. Just like no matter how you pronounce the wave at The End Of The Road in Tahiti — “Tcho-poo”, “Tcho-poh-oh” or “Tay-a-ho-
НОВИНИ

Weekend Recap: Септември 25-26

Sep 282021

СЪРФ

Грифин Колапинто се чувстваше отлично преди началото на „U.S. Open of Surfing“. Интуицията му  подсказваше, че е настъпило времето да спечели титла. На шестнадесет годишна възраст Грифен грабва световната титла при младежите на именно на Хънтингтън Бийч. На няколко пъти е бил много близко до спечелване на финалите. Миналата неделя, обаче шансът бе с него. Колапинто срещна Джейк Маршал във финала. Колапитно направи страхотна сесия с еър ривърс по външната страна на вълната, след това и по вътрешната. Това бе достатъчно за победата.

ФОРМУЛА 1

Гран При на Русия се проведе на 5.8 километровата писта с 18 завоя „Сочи Автодром“. Асът на Mercedes-AMG Petronas Люис Хамилтън sзаписа своята 100-тна победа. Състезанието бе изключително напрегнато, като развръзката се случи три обиколки преди края на надпреварата. По този начин Люис отново се намира на върха в генералното класиране на световния шампионат. Неговият съотборник Валтери Ботас завърши на пета позиция, след като му се наложи да стартира в края на стартовата решетка, заради наказание за сменени компоненти по двигателя. Следващата спирка за отбора на Mercedes-AMG Petronas ще бъде Гран При на Турция на пистата „Истанбул Парк“. Люис е първи в генералното класиране с 246.5 точки, а зад него е Верстапен с 244.5.

WSBK

Световният Супербайк шампионат се състоя на пистата в Херес с дължина 4.4 километра. Пилотът на Kawasaki Racing Джонатан Рей завърши на второ и трето място в съботната и неделна надпревара на WSBK. Рей е с 20 точки преднина в генералното класиране пред Топрак Разгатлиоглу от Yamaha. Скот Рединг завърши на второ и пето място в двете състезания.

МОТОКРОС

Monster Energy Мотокрос на нациите се проведе на пистата в Мантуа, Италия. В неделния следобед, тимът на Италия спечели „Олимпиадата“ в мотокроса, изпреварвайки Нидерландия и Великобритания.  Глен Колденхоф от Monster Energy Yamaha MXGP и Роан Ван Де Мосджик от F&H Kawasaki Racing изведоха Нидерландия до второто място. Бен Уотсън от Monster Energy Yamaha MXGP представи тимът на Великобритания.

МОТОКРОС СВОБЕДЕН СТИЛ

Аксел Ходжис спечели първото място на събитието Red Bull Imagination 2.0, в което участват само поканени състезатели. Във финалната сесия участниците трябваше да направят два 5 минутни ръна, за да определят шампиона. С напредването на времето топ 3 се сведе до Ходжис, Колби Раха и Тайлър Береман. Аксел „Slay“ Ходижис направи изключително креативно каране, за да грабне победата в състезанието и да оглави надпреварата между гигантите при енергийните напитки.

MMA

Валентина "Куршумът" Шевченко защити своята титла в категория "муха" на UFC. Тя се изправи срещу Лаурен Мърфи по време на UFC 266 в Лас Вегас. Тридесет и три годишната киргистанка тръшна опонентката си с технически нокаут “TKO” в четвъртия рунд. По този начин тя прави защита на титлата си за шести път. Валентина заема първа позиция сред актуалните шампиони с най-много защити. Победата ѝ пък бе под номер 22 в ММА. Тя е спечелила 15 срещи преди финалния гонг (8 с нокаут и 7 след събмишън). Тридесет и три годишната шампионка е спечелила последните си 8 срещи в октагона и не познава „вкуса“ на загубата от септември 2017-та,  когато загуби след съдийско решение от Аманда Нунеш.