NOVINKY

Andreas Bakkerud: 2021 FIA Euro RX1 Champion

Oct 112021

Nejlepší dárek k narozeninám? Možná. Ale je důležité zmínit, že to nebylo Andreasi Bakkerudovi darováno, byl to tvrdě vybojovaný titul, který si vydobyl ve své nyní typické rychlosti a driftovém stylu.

10. října vyhrál Andreas kategorii RX1 na Benelux World RX ve Spa-Francorchamps a byl tak korunován šampionem 2021 FIA EuroRX 1 Rallycross. Bakkerud a rival Fabien Pailler sváděli po celou sezónu urputný souboj o prvenství a dvojice vstoupila do závěrečného kola v Belgii, kde je dělil jen jediný bod ve prospěch Nora.

„Je to sakra skvělý,“ řekl Andreads bezprostředně po závodě. „Pro tohle jsme museli sáhnout hluboko.“ Můj hlavní rival Fabian (Pailler) se držel až do cílové roviny. Nebylo snadné  oslavit třicátiny a zároveň bojovat o mistrovský titul, stejně jako zvládnout veškerý obvyklý závodní tlak, to vše ve stejný den, ale nyní je to úžasné. Konečně! Od mého posledního vítězství v Kanadě 2019 uplynula dlouhá doba.“

„Dlužím ESmotorsportu velké ‚děkuji‘ za to, že jsem měl letos příležitost soutěžit v Euro RX1 – před začátkem sezóny to opravdu nevypadalo, že se to stane. Všichni v týmu odvedli skvělou práci. Jsem na všechny velmi hrdý a ještě nás toho čeká spoustu. Potřeboval jsem to nejen pro sebe, ale i pro všechny mé podporovatele a sponzory!“