MotoGP images from Sunday final SIlverstone
NOVINKY

Bagnaia zvítězil na Silverstone MotoGP!

Aug 082022

Horké letní počasí v Anglii pokračuje a poslední závod MotoGP na jedné z nejrychlejších, nejdelších, nejstarších a nejúžasnějších závodních tratí na světě rozpálil fanoušky ještě více do ruda. Silverstone byl víkendovým domovem Monster Energy British Grand Prix a byl to Pecco Bagnaia, kdo si pod žhavými slunečními paprsky zajel výhru.

„Tohle byl jeden z mých nejlepších závodů,” řekl Bagnaia. „Celý víkend jsem nebyl konkurenceschopný, ale dokázali jsme najít něco na tu tvrdou zadní pneumatiku a dnes bylo cítit velké zlepšení. Dokázal jsem využít věcí, které se kolem mě děly. Je to poprvé, kdy se mi povedlo vyhrát z takhle těžké situace!“

Fabio skončilna 8. místě, ale byl o jedno místo před hlavním rivalem o titul Aleixem Espargarem, který v sobotu testoval šotolinu Silverstone v rychlém volném tréninku. Bodový náskok se ve skutečnosti zvýšil z 21 na 22 bodů. Duo Suzuki Joan Mir a Alex Rins zklamalo. Mir, mistr světa z roku 2020, havaroval v polovině závodu, když se snažil zvládnout teplotu přední pneumatiky, zatímco Rins vyrazil dopředu a vypadalo to, že zopakuje své úžasné vítězství z roku 2019 v Silverstone, ale brzy také pocítil následky problémů s pneumatikami a skončil na sedmém místě.

Mezi závody byla pro fanoušky připravena obrovská Monster Energy zóna, ve které probíhaly šílená BMX exhibice, Freestyle challenges a samozřejmě oblíbené Rig Riots.