be_ixf;ym_202110 d_26; ct_100
ZAVŘÍT
Images from stage 11 and stage 12 of the 2021 Rally Dakar
NOVINKY

Benavides a Brabec získali historické 1-2 podium na Dakaru 2021

Jan 152021

Po neuvěřitelných 4767 km nepřetržitého závodu v nejdrsnějším terénu naší planety se tým Monster Energy Honda ukázal s ohromujícím dvojitým umístění na stupních vítězů Rally Dakar 2021. Argentina tak získala svého prvního dakarského motocyklového šampiona a Honda první dvojité pódium od roku 1987.

Kevin Benavides se zapsal do dějin jako první argentinský motocyklový závodník, který tento prestižní závod vyhrál. Hned za ním se umístil loňský vítěz a jeho týmový kolega Ricky Brabec, který ztrácel na Benavides pouhé 4 minuty a 56 sekund. Brabec jel na konci závodu na plný plyn a připsal si vítězství v poslední 200 km dlouhé rychlostní etapě, kdy vedl celou smečku do finální destinace v Jeddah.

Po úspěšném finiši ohromený a emotivní Benavides řekl: „Poslední den jsem si opravdu užil. Na Dakaru není možné dokonale zvládnout celé dva týdny, vždy je důležité pokračovat, zůstat v klidu a každý den se soustředit. Po mém pádu v páté etapě jsem se opravdu obával, že nebudu mít šanci na vítězství. Spadl jsem na zem strašně tvrdě, hlavně na hlavu, a hodně mě bolely kotníky... Fakt jsem myslel, že jsem na Dakaru skončil.“

„Snažil jsem se dál tlačit a pokračovat v závodu a nakonec se to vyplatilo. Na Dakaru se vždy snažím jít den po dnu, nesmíte moc přemýšlet nad celkovým vítězstvím, protože závod je tak dlouhý, že se může stát cokoliv. Jsem opravdu hrdý na to, že jsem první Jihoamerický závodník, který vyhrál Dakar. Snil jsem o tom, že se jednou takto zapíšu do historie, ale nikdy jsem netušil, že se to opravdu může stát. To, že jsme s Rickym 1. a 2. je také úžasný výsledek pro náš tým. Nacho měl opravdu ošklivou nehodu a Joan měl na konci nějaké problémy, ale myslím, že celý náš tým odvedl skvělou práci. Motorka byla vážně super a spolehlivá a tým tvrdě pracoval. Jsem opravdu hrdý, že jsem součástí historie.“

Brabec, který se usilovně snažil zopakovat loňský vysněný výsledek na Dakaru řekl: „Road book byl letos opravdu náročný, takže výsledky celou dobu skákali sem a tam. Z pohledu diváka to byl strašně zajímavý závod. Na konci jsme získali první a druhé místo s rozdílem pár minut a Sam byl třetí jen o několik minut za námi, takže výsledky byly fakt těsné. Letošní Dakar byl divoký. V roce 1987, kdy se to Hondě naposledy povedlo, jsem ještě nebyl na světě, takže je cool zopakovat 1-2 a zapsat se do historie.“
 

„Joan bohužel včera odešel do důchodu, bylo by cool být na pódiu i s ním. Jsem vážně nadšený, že jsem znovu na stupních vítězů - myslím, že mě to dělá jedním z mála Američanů, kteří se na stupních vítězů umístili dvakrát! Další zápis do mé rodiny trofejí z Dakaru! Už teď jsem rozhodnutý poučit se z chyb v prvním týdnu a příští rok se vrátit silnější! Před 10 dny jsem si jistě nemyslel, že mám šanci na stupně vítězů a před třemi dny jsem ztrácel jen 50 sekund na vedení - měl jsem velké naděje a nikdy jsem se nevzdal! Udělali jsme maximum. Tento týden jsem jel jako o život, ale druhé místo je samozřejmě těžké spolknout, takže příště se rozhodně chci zlepšit!“

43. Rally Dakar máme za sebou a pokud vás zajímá víc o našich závodnících, navštivte Monster Energy YouTube a sledujte dokument 'Conquering The Impossible: The Ricky Brabec Story.'

SDÍLET TENTO ČLÁNEK:

DOPORUČENÉ

PRO VÁS