Slovak MX OPEN series in Gbely 2019
NOVINKY

MX OPEN Gbely 2019

Aug 292019

Předposlední body v sezóně v seriálu MX OPEN, si jezdci přišli ukořistit na Záhoří do Gbel. Počasí bylo ukázkové, trať profesionálně připravena výkony na ní dech beroucí. Trať byla obsypána diváky a nikdo z účastníků jistě nelitoval, že se na závod vydal. Česká i slovenská motokrosová špička šla do boje naplno a tentokrát to v MX OPEN Filip Neugebauer spočítal Lukáš Neurauterovi, Martin Krč znovu potvrdil svou dominanci v MX2, stejně jako Samuel Lusk v MX2 Junior a Martin Venhoda v MX Junior 125. Do konce seriálu zbývá poslední akce v Šenkvicích 5.10.2019, která bude pro jezdce poslední šancí získat na svůj účet maximální hodnotu, tedy 50 bodů.

Holeshoty na Záhorí

Tak jako v každém závodě MX OPEN, i v Gbelích se vyhodnocovali nejrychlejší startéři. Ve finálových jízdách MX OPEN získali holeshoty Filip Neugebauer z Osička MX teamu a Patrik Liška z HT Group racing teamu. U Juniory měl nabroušený start v obou jízdách Samuel Struk z Mitterback Racing teamu a v superfinále se nejrychleji pohnul Pavel Dvořáček.

MX OPEN a MX2

V první finálové jízdě se po holeshotu dařilo Filipovi Neugebauerovi, který si rozehrál vlastní hru a až do konce před sebe nikoho nepustil. Těžší to měl v druhé jízdě, kde se musel vypořádat se Šimkem, Liškou a Neurauterem, ale nakonec to vyšlo a Neugebauer v Gbelích zvítězil na plné čáře. Druhé místo obsadil jeho teamový kolega, Lukas Neurauter a třetí skončil Tomáš Šimko z PB racing.

V průběžném hodnocení sezóny je na tom bodově nejlépe Lukas Neurauter, který je o 22 bodů před Filipem Neugebauer a o 43 před Tomášem Šimkem. V Šenkvicích se všichni jmenovaní mohou za jistých okolností stát mistry Slovenska.

V kategorii MX2 byl Martin Krč z BVKS Ados KTM teamu neúnavně pronásledován Šimonem Joštem z Osička MX teamu a vyplatilo to i opačně. Tito dva rivalové předváděli neúnavné střídání pozic, z nichž ale v obou jízdách vítězně vyšel Martin Krč. Šimon Jošt získal druhé a Jonáš Nedvěd z Orion Racing Teamu třetí místo.

Do Šenkvice přijedou první čtyři jezdci průběžného hodnocení s velkými nadějemi, protože šanci na zisk titulu má Martin Krč (188 bodů),stejně jako Šimon Jošt (182 bodů), Denis Poláš (150 bodů) i Jonáš Nedvěd (148 bodů).

Junioři MX2 a MX125

Prvky moderního motokrosu v Gbelích ohromně seděli Samuelovi Strukovi, který vyhrál oba starty a také obě jízdy. Jeho rival Jiří Matějec z HT Group se musel smířit s druhým a Marek Nešpor z KRTZ Motorsport s třetím místem.

Ve finále to bude v MX2 Junior kdo z koho. Možnosti jsou jen dvě. Buď se stane mistrem Slovenska Samuel Struk, který má momentálně 12ti bodový náskok, nebo to bude Jiří Matějec. Rozhodnou Šenkvice!

Martin Venhoda z Motokrosovaskola.cz si v Gbelích v rámci kategorie MX Junior 125 vydobyl plných 50 bodů za vítězství v obou finálových jízdách. Tomáš Švirák z Motosport Chýnov v AČR byl na druhém a Luděk Černý na třetím místě.

Šanci na vstup do soubojů o titul mistra ČR budou mít: Tomáš Švirák (223 bodů), Martin Venhoda (200 bodů) i Patrik Příhoda (192 bodů).

Superfinále v Gbelích

V poslední jízdě dne, kde si může změřit síly 40 nejlepších závodníků napříč kategoriemi, zvítězil Filip Neugebauer (MX OPEN), druhý byl Lukas Neurauter (MX OPEN), třetí Petr Bartoš (MX OPEN), čtvrtý Tomáš Šimko (MX OPEN) a top pětku uzavřel Patrik Liška (MX OPEN). Nejrychlejším Superfinálového juniorům byl Samuel Struk (MX2 Junior) na 11. místě. K hlavní výhře, automobilu, Ford Focus, je bodově nejblíže Lukas Neurauter.

Veteráni MX4 a MX4+

Martin Žerava z KRTZ Motorsport nezklamal ani v Gbelích a zvítězil ve veteránské kategorie nad 40 let, MX4. Jeho teamový kolega, Petr Dokoupil, si zase podmanil obě jízdy v rámci kategorie starších veteránů, MX4 +.