Images from MXoN Assen Netherlands
NOVINKY

Nizozemský tým se zapsal do historie MXoN na domácí půdě

Sep 302019

Již potřetí v řadě hrály dešťové srážky a nepříznivé klima velkou roli ve vývoji událostí na Motocross of Nations - největším, netrpělivě očekávaném a velkolepém motokrosovém závodu roku. Skličujících dvacet-čtyři hodin příšerného počasí bombardovalo slavný TT Circuit v Assenu, ale ani to nemohlo překazit nadšení nizozemských fanoušků, kteří přišli vybaveni deštníky a plně podporovali své favority.

Nizozemský tým, který skončil v posledních třech ročnících na druhém místě, si s nepříznivými podmínkami poradil nejlépe ze všech zúčastněných a poprvé za posledních 73 let získal zlato.

Trio Jeffrey Herlings, Glenn Coldenhoff a Calvin Vlaanderen se stali domácími hrdiny a zaznamenali obrovský úspěch. Zvláště pak Coldenhoff, který vyhrál podruhé v řadě oba závody. Hvězda z RedBud 2018 opět zazářila na své KTM a další 1-1 je vzácný úspěch v historii této prestižní soutěže.

Jago Geerts z Monster Energy Kemea Yamaha zajel ve svém druhém závodě kariéry 7. místo a jeho výsledek byl pro tým z Belgie klíčovým pro zisk stříbra před bronzovým týmem z Velké Británie.

Závodník Monster Energy Wilvo Yamaha Gautier Paulin byl více než deset let hlavní hvězdou MXoN a jako kapitán francouzského týmu exceloval v posledních 5 vítězstvích ze svých 11 účastí. Letos jej bohužel zradil technický problém s palivem, už po prvním kole  musel odstoupit a zůstaly mu jen oči pro pláč. Tým Francie nakonec skončil pátý.

Držitel stříbra z letošní MXGP Jeremy Seewer (The Monster Energy Yamaha)  vyhrál pro své domovské Švýcarsko sobotní MXGP Qualification Heat a v neděli byl v celkovém pořadí třetí.

Nejúspěšnější tým historie MXoN – tým USA dorazil pořádně nahypovaný, ale srážka Justina Coopera z Star Racing Yamaha a Jasona Andersona v prvním kole posunula Ameriku do spodní části tabulky. Cooper se i se zraněnou levou rukou statečně pokusil o útok na přední pozice, ale USA se nakonec nedostaly výše než na 6. příčku.

Chamberlainova trofej se na rok přesouvá do rukou Nizozemské federace. Bude potřebovat pořádně naleštit, protože MXoN se za méně než dvanáct měsíců opět vrátí do kopců nedaleko Ernee a Francouzi budou jistě chtít získat trofej zpět.