Images from Motorcross Washougal National taking place from July 21st through July 23rd in Washougal, Washington

Weekend Recap: červen 23. – 24. 2022

Jul 262022

Eli Tomac získal cenu ESPY za nejlepšího mužského extrémního sportovce

Ve středu večer se Eli Tomac stal teprve třetím motokrosovým jezdcem v historii, který byl na udílení cen ESPY 2022 vyhlášen nejlepším mužským extrémním sportovcem.

Eli si vysloužil poctu od fanoušků po úžasném roce, který zahrnoval jeho druhý 450 ccm Monster Energy Supercross Championship. Vyhrát ESPY byl tak neuvěřitelný pocit, stále to není reálné," řekl Tomac. „Pamatuji si, jak jsem jako dítě sledoval ESPY a viděl vyhrávat velikány jako Shaun White a Travis Pastrana a chtěl jsem být jako oni. Když jsem teď zmiňován ve stejné kategorii jako tito kluci, je to opravdu splněný sen.“

Sportovci Monster Energy byli na letošních cenách ESPY nominováni hned v několika kategoriích. Zoi Sadowski-Synnott, Rayssy Leal a Chloe Kim (Nejlepší sportovkyně, ženské extrémní sporty); Kamaru Usman (nejlepší sportovec MMA) a Ayumu Hirano a Alex Hall, kteří byli nominováni po boku Tomace.

FORMULA ONE
Dvojité podium pro Mercedes

Monster Energy piloti Lewis Hamilton a George Russell se za zářivě slunečného dne na legendárním okruhu Paul Ricard umístili na 2. a 3. místě ve Velké ceně Francie. Hamilton závodil se svým Mercedes Silver Arrow ve 300. závodě své F1 kariéry a povedl se mu skvělý výsledek.

„Byl to vlastně dost těžký závod, protože moje láhev s pitím nefungovala,“ přemítal několikanásobný mistr světa F1 Hamilton ze stupně vítězů. „Ale je to skvělý výsledek, když vezmeme v úvahu, že jsme byli celý víkend od těch kluků ve vedení tak daleko. Spolehlivost je jedna věc, ve které byl můj tým úžasný, takže obrovská gratulace týmu v továrně a týmu tady, bez kterých bychom nemohli jsme získat toto pódium.“

Týmoví kolegové z Mercedesu Russell a Hamilton jsou aktuálně na 5. a 6. místě v celkovém pořadí. Příští neděli je čeká Velká cena Maďarska.

OUTDOOR NATIONALS MOTOCROSS
Chase Sexton ovládnul podium

Chase Sexton (Honda) z Monster Energy předvedl ve druhém a rozhodujícím závodu třídy 450 ccm na Washougal MX National mistrovský výkon, během kterého úspěšně odolal stíhací jízdě lídra třídy Eli Tomace (Monster Energy/Star Racing/Yamaha) a získal první místo. Díky tomuto vítězství se Sexton drží v pouhých pět bodů za Tomacem (364-359). Jason Anderson z Monster Energy/Kawasaki skončil na třetím místě.

MXGP
Glenn Coldenhoff 3. v MXGP; Jago Geerts vítězí ve třídě MXGP

Glenn Coldenhoff z Monster Energy (Yamaha/MXGP) vyhrál druhou a rozhodující jízdu na MXGP ve Flandrech a zajistil tak jediné pódium pro Monster Energy v královské třídě.

Třída MX2 přinesla v Lommelu ještě lepší výsledek. Monster jezdec Jago Geerts (Yamaha/MXGP) vyhrál druhý týden v řadě a před fanoušky ve svém rodném městě zvýšil svůj mistrovský bodový náskok před Tomem Viallem z KTM na 23 bodů, 590:567.

NHRA
Brittany Force vyhrála Denso Sonoma Nationals

Brittany Force z Monster Energy zazářila ve svém AA/TF Top Fuel dragsteru v posledním vyřazovacím kole na Denso Sonoma Nationals 2022, kde porazila druhého Mika Salinase a posunula se tak na celkové druhé místo šampionátu NHRA Camping World Drag Racing.

NASCAR XFINITY SERIES
Ty Gibbs těsně propásl výhru

Závodník Monster Energy Ty Gibbs se v sobotu odpoledne umístil na druhém místě v Explore The Pocono Mountains 225 v těsném čase 0,28 sekund za vítězem Noahem Gragsonem. „Byla to těžká prohra, ale už se těším na Indy. Ten závod chci rozhodně vyhrát,“ řekl Gibbs.

SUMMER X GAMES 2022
Sportovci Monster Energy získali 18 medailí

Monster Energy rideři získali během pěti akcí nabitých dnů na X Games 2022 fantastických 18 medailí – 5 zlatých, 9 stříbrných, 4 bronzové.

Monster obsadil pódium v BMX Park Best Trick díky Miku Vargovi (zlato), Kevinu Perazovi (stříbro) a Jeremy Malottovi (bronz). Varga se zapsal do historie jako vůbec první jezdec, který získal tři po sobě jdoucí zlaté medaile v této disciplíně.

18 letý Kieran Woolley z Austrálie získal zlato v Men’s Skateboard Park, Axell Hodges obhájil zlatou medaili v Moto X 110, Belgický jezdec Julien Vanstippen získal zlato v Moto X Best Whip a Elliot Sloan vyhrál zlato ve Skateboard Vert Best Trick, který se odehrál v tréninkovém zařízení „SloanYard“… na jeho dvorku!

X Games, podporované společností Monster Energy, představily 110 sportovců ze 14 zemí, kteří soutěžili o celkem 57 medailí v 19 disciplínách.

CYCLING
Keegan Swenson vyhrál americký národní šampionát

Atlet Monster Hydro Keegan Swenson získal v sobotu svůj druhý titul národního mistrovství USA v cyklistickém cross-country MTB za sebou.