Sve vijesti

AVB uzima zlato u Abu Dhabiju

Objavljeno na:: March 5, 2023

Adrien Van Beveren je kralj pustinjskog izazova u Abu Dhabiju!

Da, francuski trkač Honda Racing Teama uzeo je plijen u pustinjama Abu Dhabija sa super dosljednim tjednom, a Honda CRF450 Rally dokazala je koliko je motor dobar u pijesku s dominantnom izvedbom.

Van Beverenovo 5. mjesto u posljednjoj etapi, sprint na 206 kilometara od Qasr Al Saraba do Abu Dhabija, bio je dovoljan da mu osigura zlato jer je postao prvi francuski pobjednik utrke nakon više od desetljeća.

Razumljivo, bio je uzbuđen na cilju; "Stvarno je dobar osjećaj pobijediti, za mene kao vozača, ali i za momčad koja je uložila u mene. Bilo je pomalo frustrirajuće ne biti na postolju u posljednjem Dakaru koji je bio tako blizu. Sada je dolazak ovdje i pobjeda na Abu Dhabi Desert Challengeu samo nekoliko tjedana nakon Dakara sjajan osjećaj.

...

"Ovo je vrlo važno za mene i za momčad da zadrži motivaciju. Sigurno ću nastaviti raditi na tome da ostvarim više pobjeda, ali sada je vrijeme da uživam u trenutku. Stvarno sam zadovoljan atmosferom i duhom u momčadi, fantastično je kada možete pobijediti i zabaviti se u isto vrijeme."

Pobjeda vodi AVB na drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Rally Raidu i daje mu zamah ulaskom u posljednje tri utrke godine, dok je tim također na 2. mjestu u poretku proizvođača.

Nacho Cornejo imao je još jednu jaku utrku za plasman u P4, samo dvije sekunde od prve tri, a Ricky Brabec vratio se kući P7, ali to je bio nesretan kraj za Pabla Quintanille - koji je vodio većinu utrke - jer su ga problemi s motorom prisilili da se povuče tijekom četvrte faze.

Tim sada ima pauzu do sljedećeg događaja, gdje putuju u Meksiko na Rally Mexico Sonora (22.-28. travnja) želeći graditi na svom snažnom učinku na Bliskom istoku.