Images from the 2019 F1 Abu Dhabi Grand Prix
VIJESTI

LH44 zatvara sezonu 2019 sa stilom

Dec 082019

Lewis Hamilton zasladio je senzacionalnu sezonu punu rekorda svojom 11. pobjedom u godini u Abu Dhabiu prošlog vikenda.

34-godišnjak koji je osvojio svoju šestu F1 krunu dvije utrke prije kraja sezone, proslavio je svoju pobjedu u Las Marini paljenjem guma na ciljnoj liniji; nakon što je istu prešao gotovo 17 sekundi prije drugoplasiranog Maxa Verstappena.

Bio je to kraj sezone kakav je i priličio Lewisu. U posljednju utrku krenuo je s pole pozicije, vodio u svakome krugu i postavio najbolje vrijeme kruga. Pobjeda u Abu Dhabiu njegov je 151. podij i 84. pobjeda u njegovoj dosadašnjoj F1 karijeri. "Ovo je bila nevjerojatna sezona," govori Lewis, koji je osvojio 413 bodova u sezoni 2019; njegov najbolji rezultat ikada.

"Ovo je nevjerojatan pothvat za cijelu momčad. Nakon osvajanja konstruktorskog i vozačkog poretka, mislim da je vrlo važno da kao momčad nastavimo stiskati.

"Samo smo pritiskali granice i mislim da je ovo najbolji mogući način za završavanje sezone - puno je mladih vozača završilo iza mene, pa se osjećam mlado!

"Uistinu sam zahvalan svojoj momčadi koja je pritiskala tijekom cijele godine, i nikada nismo iz vidika ispustili naš cilj. Svi smo imali isti cilj i nadahnjivali smo se međusobno u potrazi za savršenstvom.

"Zahvalan sam svakome pojedincu u momčadi Mercedes, i svim našim partnerima. Prilično sam siguran da su svi prilično sretni."

I dok je Lewis zauzeo najvišu poziciju podija, njegov momčadski kolega Valtteri Bottas je herojski odvozio i sa zadnje pozicije došao do četvrte. Finski as je bio vozač dana zbog načina na koji se probijao u poretku.

"Ovo je dobar način za završiti sezonu," kaže Valtteri. "Meni je ovo bila dobra utrka, lijepo sam se zabavio prestižući ostale. Ne vjerujem da sam mogao iscijediti išta više iz bolida danas. Na kraju je bilo prilično blizu, ali ne dovoljno, da bi prestigao Charlesa Leclerca za mjesto na podiju."