Images from the 2019 Abu Dhabi desert challenge
HÍREK

A Dakar-t üldözve: Casey győzelem az Abu Dhabi Desert Challenge-en

Apr 062019

Csupán a részvétel is elképesztő megtiszteltetés számos off-road versenyző számára ha a Dakarról van szó. Persze a győzelem ezene a legendás versenyen egy teljesen más kategória, és ezt Case Currie túlságosan is jól tudja.

A 34 éves kaliforniai egyszerűen issza a motorsportot, és célként tűzte ki magának a Dakar költözése utáni 2020-as győzelmet.

Ez egy hosszú út, de Casey nem pepecsel. Miután 2018-ban leszerződött a MOnszer Energy Can-AM Teammel, máris negyedik helyen végzett a bemutatkozó Dakar megmérettetésén, és egyből bezsákolta a ‘Rookie of the Year’ címet is…

A Dakar felé tett következő lépésként Casey Abu Dhabi elképesztő hőségébe vetette magát, hogy indulhasson az Abu Dhabi Desert Challenge-en. Újra összehozva a Monster Energy Can-AM Team csapatával és a veterán brazil versenyzővel Reinaldo Varela-val. A páros nagyon élvezte a versenyzést, főleg hogy Casey megnyerte a T3 kategóriát, és overall 4. helyen végzett

„Ez az Abu Dhabi Desert Challenge az első évét jelöli annak hogy átváltottam a long distance rally versenyzésre. Egy évvel ezelőtt még csak ehhez fogható versenyben sem vettem részt, most pedig már három komoly címet is a hátam mögött tudhatok. Nagyon jó team van mögöttem a South Racing és a Monster Energy személyében, és egyedüli amerikaiként különleges helyzetben vagyok. És az hogy ezzel beutazhatom a világot egyszerűen csak elképesztő.

„Otthon szerintem nem is ismerek négy olyan srácot akik versenyeztek volna Mexikón vagy Kalifornián kívül, szóval az hogy én Abu Dhabiban is versenyezhetek elképesztő lehetőség. Nagyon nehéz körülmények között versenyeztünk a kiszámíthatatlan dűnéken a 40 fokos hőségben öt napon keresztül, mindezt mechanikai hibák nélkül. A hangulat, az emberek és az FIA is nagyon profi volt, örülök hogy részese lehettem. Most lett egy új co-driverem, de nagyon jól összeszoktunk pár nap alatt. Minden rally amit teljesítünk a Dakar győzelemhez kellő felkészülés a számunkra!”