2019 F1 Bahrain Grand Prix images
HÍREK

Az ő szavaikkal: 2019 F1 Bahrain Grand Prix

Apr 012019

Forró, poros és szikraesővel töltött verseny volt a 2019-es Bahrain Grand Prix. Lewis karrierjének 74. győzelmét szerezte, egyben a 2019-es szezonjának elsőjét. Valtteri a második helyen ért célba megszerezve a Mercedes 1-2 győzelmet, és megszerezve az 1000. Formula One pontját is. Most elolvashatjátok hogyan élte át a versenyt a két pilóta

Lewis Hamilton: „A Ferrarik nagyon erősek voltak az egész hétvége alatt. Charles elképesztő tempót autózott, minden session-t jól sikerült teljesítenie, megérdemelte az első helyet. A rajtnál reménykedtem hogy be tudom ugrasztani az autót hogy legalább egy helyet javítsak, de sajnos ismét rosszul kaptam el a rajtot, ami nagyon lehangoló volt, mivel sokat gyakoroltam és finomítottam a technikáján.

Ezután végig nagyon változó volt a helyzetünk a pályán. Úgy nézett ki hogy legalább az egyik Ferrarit tartani tudom majd, de a második etap a lágy keveréken borzalmas volt. Visszaestünk a Ferrarik mögé, és úgy tűnt hogy a második helyre sem lesz esélyünk.

Ezzel a nagyon ugrálós, túlkormányzott autóval küzdöttem a nagy szélben, ami eléggé megnehezítette a vezetést. Aztán sikerült az elképesztő undercut, aminek nagyon örültem, és nem is sejtettem hogy lehetséges lesz amikor felálltunk a rajtrácsra. Szerencsések voltunk hogy meglett a Mercedes 1-2. Szerintem közösen jó munkát végeztünk, de a Ferrarik erősebbek voltak nálunk a hétvége alatt. Folytatnunk kell a munkát és analizáljuk mi történt pontosan a hétvégén."

Valtteri Bottas: „Csapatként kicsit szerencsések voltunk, de összeszedettek voltunk és nem követtünk el hibákat, ráadásul az autó is rendkívül megbízhatóan működött – ennek is köszönhetjük a győzelmet. A gyárban végzett kemény munka így mutatja meg magát. Elég sok érdekes része volt a versenynek, de volt néhány pillanat amikor egész magányosnak éreztem magam. Nem is láttam senkit.

Egy ponton még a motort is sikerült kímélnünk, előttünk és messze voltak és mögöttünk sem volt autó fenyegető távolságban. Egy ponton egy műanyag zacskó is beszorult az első szárnyamba, azzal időt is vesztettünk. Nem volt tökéletes verseny, de a végén szerencsésen jöttünk ki belőle, szóval boldogok vagyunk – főleg én, a tavalyi év problémái után. Sajnos Charles nem volt ilyen szerencsés, nagyon erős volt egész hétvége alatt, de biztos vagyok benne hogy sikerrel fog járni. Nekem 80 versenyt kellett teljesítenem hogy meglegyen az első győzelem, szóval rendben lesz”