be_ixf;ym_202210 d_04; ct_100
CLOSE
Images from 1st stage of Fast Lap 2017
NEWS

Tauras Tunyla about Fast Lap and everything else

Dec 142017

2017 metų sezonas artėja į pabaigą, todėl nutarėme pasikalbėti apie praėjusius metus su gerai visiems žinomu lenktynininku Tauru Tunyla. Tauras kasmet dalyvauja Fast Lap lenktynėse ir kituose renginiuose, taip pat yra labai aktyvus su savo projektais. Šiemet vykęs jo projektas NESTE Dream2Drive sulaukė didelio dėmesio ir buvo labai teigiamai įvertintas žiūrovų bei dalyvių. Ką pats Tauras mano apie šį sezoną bei ką planuoja kitiems metams sužinosite žemiau.

Sveikas Taurai! Senokai su tavimi nekalbėjome. Metai eina į pabaigą, tai kaip tau sekasi, kuom užsiėmi?

 

Realiai viskuo kas literaliai arba virtualiai “veža”. Prieš mėnėsį baigiau karjerą “nuo 8 iki 17h”, kuri buvo pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu ir pradėjau ruošti bei treniruoti lenktynininkus ten, kur palaikau formą ir pats - Simuliatorių akademijoje. Jau neužilgo prasidės mūsų organizuojamas virtualių lenktynių čempionatas. Kitaip sakant, ačiū, veiklos netrūksta!

 

Tai pradžiai pakalbėkim apie 2017 metų Fast Lap sezoną. Kaip įvertintum savo  pasirodymą?

 

Šie metai man buvo kitokie. Prie komandos prisijungė naujas talentas – Martynas Sidunovas, įrodęs, kad yra greičiausias simracer’is Lietuvoje. Atsižvelgus į kitų metų planus, užleidau sėdynę naujokui dalyvauti Autoplius Fast Lap WOLF RACE lenktynėse, kad kitais metais turėtų patirties važiuoti kontaktinėje kovoje. O aš dalyvavau Time attack rungtyje su dviem automobiliais: Honda s2000 ir NESTE Dream2Drive projekto Mazda RX8. Su Mazda laimėjau pirmą vietą R3000 metinėje įskaitoje, o su Honda iškovojau antrą vietą Street 2500 įskaitoje (nesudalyvavus viename iš keturių etapų). To sum up – investiciniai metai su šiek tiek prizų J

Ką galvoji apie Fast Lap’ą bendrai?  Kas labiausiai patinka/kas mažiausiai, iš savo, kaip dalyvio perspektyvos?

 

Autosporto pozityvių hipsterių karta kuri suteikia prieinamą čempionatą tiek profesionalams tiek pradedantiems. Aktyvi čempionato komunikacija bei konceptas patinka visokio plauko žmonėms, o dalyviams garantuoja gera organizuotumą, nuotaiką ir svarbiausia, lenktynių kovą. Dalyvių lygis labai kyla ir atsiranda labai greitų vairuotojų, tai skatina tobulėti visus! Dalyvių automobilių parke atsiranda vis įspūdingesnių bolidų kurie siekia 600-700 AG. Mažiausiai patinkanti renginio savybė, kad didžioji dalis karjeros pradžioje renkasi per daug galingus automobilius, investuoja labai daug pinigų į techniką ir mažiau dėmėsio skiria į treniruotes.

Ar teko dalyvauti dar kur nors išskyrus FL ir kaip ten sekėsi?

 

Offseason metu atstovaujame Lietuvą virtualių lenktynių čempionatuose. Tai virtualiai organizuojamos ilgų distacijų lenktynės. 12 arba 24 valandų trukmės, lazeriu skenuotose ir atkurtose trasose: Nurburgring, SPA, LeMans ir kt. Lenktynėse dalyvauja tūkstančiai dalyvių iš viso pasaulio, tame tarpe ir profesionalūs lenktynininkai kaip M. Verstappen, R. Kubica, R. Barichello, N. Thiim ir daug kitų. Norint važiuoti 24 valandas pasaulio lyderių tempu, lenktynėms ruošdavomes ne vieną savaitę. Naturalu, darėme klaidų, bet vidutiniškai finišuodavome TOP10. Tai vienos geriausių treniruočių mano gyvenime.

Neabejojame, kad kitiems metams esi paruošęs vėl lenktyniauti ir įgyvendinti daugybę projektų. Gal gali papasakoti kur ruošiesi dalyvauti ir kokie projektai mūsų laukia?  

 

Išsikėlėme didžiulį tikslą – trijų metų bėgyje atstovauti Lietuvą 24Hours of Nurburgring lenktynėse! Komandoje kartu su manimi važiuos Dream2Drive čempionato nugalėtojai kurie paaiškės per ateinančius metus. Pirmas laiptelis – kitų metų tikslas. Baltijos šalių ilgų distancijų lenktynės. Stengsiuosi sudalyvauti ir Fast Lap’e! Šią akimirką baigiame įsirenginėti automobilių dirbtuves, kurioje ruošiame siurprizą čempionato bei mūsų komandos gerbėjams...

Kokie yra tavo metų highlight’ai?

 

Kartu su Lietuvos automobilių sporto federacija perrašėmė Lietuvos automobilių sporto istoriją:

- Atsirado naujas Lietuvos čempionatas kuris pritraukė net 420 dalyvių (1500 registracijų) per vieną mėnesį, pirmais čempionato atsiradimo metais

- Išpildėmė svajonę – Martynas tapo tikru lenktynininku ir turėjo crazy sezoną

- Pradėjome licezijuoti sportininkus simuliatoriuje

- Nu ir vienas linksmesnių: automobilio save’ų praradus stabdžius prieš šakių posukį:

SHARE THIS ARTICLE:

RECOMMENDED

FOR YOU