be_ixf;ym_202205 d_20; ct_50
LUKK
Images from the 2020 Austrian Grand Prix
NYHETER

F1 er tilbake: Racing as one!

Jul 082020

Det er i enden av juni og ungarske Ferenc Szisz har nettopp tatt ledelsen i franske Grand Prix. Etter to dager, og rundt om 780 miles av støy rundt banen i LeMans-regionen, Ferenc (og M. Marteau) tok med seg toseteren 90bhp Renault og stakk av med seieren; en halvtime foran rivalen Felice Nazzaro.

Året var 190 og Grand Prix racing var offisielt.

Siden da har sjåførene, lagene, fansen og arrangørene kost seg med nesten 114 år med wheel-to-wheel-action, bortsett fra to midlertidige avbrudd forårsaket av to verdenskriger, racing og endeflagget har stort sett kjørt uavbrutt; med stadig økende antall av lag og folkemengder.

Som resten av verden tar F1 nå sine første runder siden alt har vært i total avstenging i nesten 15 uker. Selv om den gode nyheten om at racing er tilbake er trusselen om covid-19 fremdeles til stede.

 

Vanligvis er et F1 paddock sammensatt av selve essensen av glamour og svidd gummi. Mellom bygningene, internasjonale medier og VIP-gjester – og en mulighet til å bruke paddock-pass på en konkurransehelg, vil nesten garantere sjansen til å møte på en kjent person. Ikke så mye av det akkurat nå.

 

Nå er det så å si stengt. Det er satt opp private charterflyvningen begrenset til kun F1-personell, gjentatte virustestinger og totalt skille av lag både på banen og på hotellene om kvelden er det nye mandater. På andre siden av gjerdet er det ingen tilskuere, pressen har blitt mindre og de som får komme inn må vise til bevis av negativt testresultat, som ikke kan være eldre enn 72 timer, og det er bare for å få en fot inn – de får ikke komme inn i paddock eller nærme lagene.

Det er en annen virkelighet enn hva F1-sirkuset tenkte seg under det endelige flaggfallet i Abu Dhabi på slutten av 2019. Om ikke noe annet så er Formel 1 stadig under utvikling, og lagene er sikre på at den kommer seg gjennom alt dette rare. Ingen mer enn Mercedes-AMG F1-teamsjef Toto Wolff.

 

«Jeg tror vi vet hva vi skal gjøre, vi vet at hovedprioriteten er å beskytte våre ansatte og alle som deltar,» sa Wolffs i et F1 vodcast. «Men for oss alle er det en ny grunn, vi har aldri vært i denne situasjonen. Vi snakker om mange bobler, mindre interaksjon mellom lagene, media og fansen, det blir en ny opplevelse. F1 har alltid vært i stand til å se på det positive, og om vi er i stand til å tilby et flott show, så tror jeg det kommer til å kompensere for det rare.»

 

I det dette blir skrevet ned har åtte løp blitt planlagt; men resten av årsplanene skal fortsatt bekreftes. Åtte Grand Prix løp i løpet av 10 uker skal skje, inkludert en enestående dobbel britisk Grand Prix gjennom juli og august.

 

Blant all endring og omveltning, er en ting fortsatt det vanlige. Å vinne og være best. For ingen mer enn seks-ganger-verdensførermester Lewis Hamilton som skal forsvare tittelen. For Lewis er sesongen like mye en mulighet til å gjøre innvirkning på banen som den er utenfor den.

 

«Etter at vi var ferdig med testen på Silverstone, var det bare deilig å være tilbake i bilen - jeg hadde virkelig savnet den. Dette er første gang siden jeg var åtte år at jeg ikke har startet en sesong. Når du lever for noe du elsker, er det definitivt et stort tomrom. Tiden borte fra racing har gitt meg en mulighet til å reflektere.»

 

«Da jeg hørte løpene ville være uten fans, ga det meg en følelse av tomhet, fansen er det som virkelig gjør løpene,» forklarte Hamilton. «Over hele verden - på hvert løp; Jo flere fans du har på en krets, desto bedre atmosfære. For oss som et lag vil racing uten dem være som en dag med testing. Sannsynligvis enda verre enn en testdag i den forstand at det på en testdag ikke er noen enorme mengder mennesker - men det er fortsatt noen der!»
 

Utover mangelen på fans og en tynnere paddock, er det enda en endring som dukker opp på F1-nettet i år. Lewis og Valtteris 2020 Mercedes-AMG F1 W11 EQ Performance har fått et nytt utseende. Dette er mer en bare en god svartmaling – men bidrar også til en viktig global diskusjon.

 

Wolff forklarer: «Vi ønsker å bruke vår globale plattform til å snakke om respekt og likhet. Silver Arrow vil løpe i svart under hele 2020-sesongen, for å vise sårt engasjement for mangfold i laget vårt og idretten vår. Vi kommer ikke til å vike unne svakhetene våre på dette området, og heller ikke fra fremgangen vi fortsatt må gjøre; våre liv er vårt offentlige løfte om å ta positive tiltak. Rasisme og diskriminering har ingen plass i samfunnet, sporten eller laget vårt: dette er en kjernetro hos Mercedes. Å ha den rette troen og den rette tankegangen er ikke nok hvis vi holder oss stille.»

Hamilton, som var instrumental i designendringen da: «Jeg er så stolt av dette laget, som setter søkelyset mot det alvoret som er rasisme og diskriminering. De har tatt steg for å bli mer åpensinnet, de er villige til å lære om både fortid og nåtid, og arbeider helhjertet for en bedre, mer likestilt og inkluderende fremtid. Silver Arrows har vært en fremtredende leder i flere tiår, og dette markerer en ny æra for dem også, der vi presser for inkludering og mangfold. Vi har mye å gjøre, men jeg er trygg på at sammen kan vi bidra til å endre denne sporten og vekke de andre i bransjen til å gjøre det samme.»

 

Lewis sin lagkamerat på Mercedes, Valtteri Bottas, er også en stolt støttespiller og tilføyer: «Formel 1 er en verden som er definert av fremføring, men inneholder stadig barrierer for mennesker som kommer fra bakgrunner som ikke tradisjonelt sett har vært en del av sporten. Vi vet at lagene våre er sterkere når de er mer representative for samfunnet vi er en del av, og det er viktig for oss å være samlet og vise vårt engasjement for endring. Rasisme og diskriminering har ingen plass i vår idrett eller i samfunnet vårt, og jeg er stolt av å stå sammen med laget, med Lewis og med Mercedes-Benz når jeg kommer med denne viktige uttalelsen.»

 

Ankomsten i Melbourne tilbake i mars, var følelsen gjennom paddocken at Mercedes ville starte sesongen som favoritter igjen, med Hamilton ivrigere enn før til å bli verdensmester for syvende gang. En bragd som ville trekke ham i nivå med alltides rekordinnehaver Michael Schumacher, og sikre sin plass uutslettelig som en av tidenes største sjåfører i sporten.

 

Kan en forkortet sesong endre forventningene? En ting er sikkert; ikke vedd mot laget som tidligere var kjent som The Silver Arrows helt enda.

DEL DENNE ARTIKKELEN:

ANBEFALT

FOR DEG