be_ixf;ym_202105 d_18; ct_100
ZAMKNIJ
Monster Energy congratulates New Zealand snowboarder Zoi Sadowski-Synnott for a strong second-place finish in the final event of the Natural Selection Tour competition series this week. At Tordrillo Mountain Lodge, located 60 miles northwest of Anchorage,
NEWSY

20-latka stanęła na podium podczas Natural Selection Tour

Apr 202021

Gratulujemy Zoi Sadowski-Synnott silnego 2. miejsca w finale Natural Selection Tour.

Natural Selection Tour to całkowicie nowy format stworzony przez Travisa Rice'a. Turniej skupia się na rozwoju freestyle snowboardingu w naturalnym otoczeniu. Biorą w nim udział tylko najlepsi, zaproszeni zawodnicy.

Wydarzenie na Alasce zakończyło 3-odcinkowy turniej, który zaczął się w Jackshon Hole w Wyoming w lutym. Drugim punktem było Baldface Valhalla w Kolumbii Brytyjskiej. Na każdym wydarzenu zawodnicy musieli zmierzyć się z jazdą po wysokich górach oraz torami freestylowymi. Poza naturalnymi wzniesieniami i gapami, najlepsi projektanci torów dołożyli do zjazdów downhillowych dodatkowe przeszkody.

Zoi Sadowski-Synnott była najmłodszą uczestniczką pierwszej edycji Natural Selection Tour. Wygrała w Jackson, ale w Kanadzie nie udało się jej stanąć na podium. Dlatego w Alasce chciała odzyskać swoją pozycję.

W półfinale Sadowski-Synnott zmierzyła się z Robin Van Gyn, która wygrała w Baldface Valhalla i Haną Beaman. Zaprezentowała masywny Wildcat i frontside 360 air off the ridge, za które zdobyła 92.00 pkt. Była to najwyższa nota tego dnia.

Finał był bardzo wyrównany. Sadowski-Synnott stanęła do walki z weteranką Robin Van Gyn. Z 3 przejazdów liczył się ten z najwyższym wynikiem. Zoi już na początku objęła prowadzenie odjeżdżając high-speed carves down the rugged mountain face, interspersed by gap airs including tail, stalefish and Weddle grabs i zdobyła 60.00 pkt.

W pozostałych dwóch przejazdach dodała backflip, frontside nosebone i backside 360 Indy air, za które zdobyła 64.00 pkt. Jednak ostatecznie 35-letnia Robin odjechała 30-feet cliff drop i zdobyła 76.00 oraz 1. miejsce.

Sadowski-Synnott ma obecnie swój najlepszy sezon w swojej krótkiej karierze. W marcu obroniła tytuł mistrzowski Women’s Snowboard Slopestyle i zdobyła srebro Big Air podczas mistrzostw świata FIS Snowboard w Aspen. Rozpoczęła rok zwycięstwem Big Air podczas FIS Pucharu Świata w Austrii, a następnie srebro Slopestyle i brąz Big Air podczas X Games Aspen 2021. W zeszłym roku otrzymała tytuł "Rookie of the Year" w ramach 2020 Snowboarder Magazine Awards. Sadowski-Synnott zapisała sie na kartach historii, gdy w 2018 zdobyła brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. To pierwszy medal dla Nowej Zelandii od 26 lat.