NEWSY

SERIA SPEEDWAY GRAND PRIX GOTOWA NA EMOCJONOJUĄCĄ DRUGĄ POŁOWĘ

Aug 022022

Dotarliśmy do półmetka serii 2022 FIM Speedway Grand Prix i, gdy wkraczamy w ostatnie pięć rund, walka o wszystko wciąż trwa.

Seria rozpoczęła się W Gorican w Chorwacji i odwiedziła Warszawę, Pragę, Teterow i Gorzów. Na każdym wydarzeniu wygrywał inny zawodnik. 11 z 15 z nich stanęło do tej pory na podium.

W Chorwacji wygrał dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik. To miał być dla niego dominujący rok, ale nie wszystko idzie po jego myśli.

Max Fricke z Austrii niespodziewanie wygrał przed 50-tysięczną publicznością w Warszawie, a nasz człowiek Freddie Lindgren zajął 3. miejsce. Wcześniej słowacki weteran Martin Vaculik dokonał tego samego w Pradze, a trzykrotny mistrz świata Tai Woffinden zdobył srebro.

W czwartej rundzie M-ka była widoczna na podium - Patryk Dudek świetnie się zaprezentował i nikt nie mógł go pobić. Zabrał do domu pierwsze zwycięstwo Grand Prix od 2018 roku.

W Gorzowie wystąpił w finale i zajął 4. miejsce, ale był najszybszy ze wszystkich tego wieczoru.

Bewley miał trudny start sezonu, ale już trzy razy pod rząd był w top 6. Jest już gotowy żeby stanąć na podium. Jest coraz lepszy.

Jack Holder także jest coraz lepszy - trzy razy był w top 10. Przedpełski nie jest konsekwentny, ale pokazuje geniusz.

Seria została przerwana przez Speedway of Nations. Na szczycie tabeli znajduje się Zmarzlik, a jego rywale muszą go gonić żeby zablokować trzeci tytuł mistrzowski.

Zostało 5 rund, w tym prawdziwe petardy, i wciąż można zdobyć WIELE punktów. Na pewno będzie dużo zmian przed rozdaniem medali w Toruniu w październiku.

Nie możemy doczekać się jak to się wszystko rozwinie...