Images from the 2022 Supercross event in Atlanta, Georgia
NEWSY

Supercross, runda czternasta: Atlanta

Apr 212022

Podkręcamy atmosferę pod koniec sezonu. Runda 14. odbyła się w Atlancie w stanie Georgia na torze Atlanta Motor Speedway. Podsumowując: Anderson, Tomac i Sexton zdobyli podium w klasie 450, a Christain Craig, regionalny lider punktowy Western Supercross w klasie 250, zajął 2. miejsce. To był niesamowity wieczór.

Klasa 450

Jason Anderson z Monster Energy/Kawasaki świetnie spisał się na szybkim torze o długości 400 metrów. Anderson wygrał swój pierwszy wyścig w klasie 450 cm3. Objął wczesne prowadzenie w głównym wydarzeniu Monster Energy AMA Supercross i dojechał na metę przed dwoma innymi kierowcami wspieranymi przez Monster Energy: Eli Tomac’iem (Star Racing/Yamaha) i Chase’em Sextonem ( Honda) – którzy zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Po wygranej Anderson awansował na solidne 2. miejsce w tabeli, ale wciąż brakuje mu 53 punktów do Tomaca. Eli ma szansę, aby w następny weekend zdobyć mistrzostwo w klasyfikacji generalnej. Do końca sezonu zostały 3 wyścigi, a koleje wydarzenie odbędzie się w domu New England Patriots – na Gillette Stadium w Foxborough w stanie Massachusetts.

„Jeżdżę w tym roku lepiej niż kiedykolwiek," powiedział Anderson po zwycięstwie. "Walka, zdobywanie podium, miejsca w pierwszej piątce - to wszystko jest szalone. Podsumowując, wciąż chcę wygrywać kolejne. Dziś było dobrze.”

Klasa 250

W klasie 250 cm3 Christian Craig (Star Racing/Yamaha), regionalny lider punktowy Western Supercross w 250 cm3, zajął 2. miejsce. „Dość solidny dzień w Atlancie. Byłem w stanie wystartować z połowy tabeli w walce głównej i walczyć o zwycięstwo. Miałem małą glebę na 3 okrążenia przed końcem. P2 tego dnia i za 2 tygodnie Denver,” powiedział Craig po wyścigu.