NEWSY

Podsumowanie weekendu: 14 – 15 sierpnia

Aug 172021

MOTOGP

Bitci Motorrad Grand Prix Austrii odbyło się na 4,3-kilometrowym, 10-zwrotnym torze Red Bull w Spielbergu w Austrii, w ramach jedenastej rundy MotoGP. Napędzany przez Monster Energy Francesco Bagnaia z zespołu Ducati Lenovo wywalczył mocne 2. miejsce. 4. tego popołudnia był mistrz świata MotoGP Joan Mir z zespołu Ecstar Suzuki. W wyścigu o Mistrzostwa Świata ’21 zawodnicy wspierani przez Monster Energy, Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP), Bagnaia i Mir zajęli odpowiednio 1., 2. i 3. pozycję. MotoGP wyruszy teraz na legendarny tor Silverstone i na Grand Prix Wielkiej Brytanii już 29 sierpnia.

MOTOCROSS

W sobotnie popołudnie 2-kilometrowy, 21-zwrotny tor Unadilla MX w Nowym Berlinie w stanie Nowy Jork był gospodarzem Circle K Unadilla National. Dwadzieścia pięć tysięcy widzów ustawiło się pod płotem 8. rundy mistrzostw Lucas Oil Pro Motocross w 2021 roku. Pilot Monster Energy/Star/Yamaha Racing, Dylan Ferrandis, zdołał uzyskać wynik 2-3, co dało mu 2. miejsce tego dnia i dalsze wzmocnienie jego przewagi w utrzymaniu 1. miejsca w krajowych mistrzostwach w klasie 450 cc. 4. miejsce w Unadilla przypadło zawodnikowi Monster Energy Kawasaki Eli Tomacowi. Natomiast w klasyfikacji generalnej Unadilla 4. miejsce zajął wspierany przez Monster Energy kierowca wyścigowy Chase Sexton z zespołu Honda HRC. W zaciekłej klasie 250 cc w Unadilla, zawodnicy zespołu Monster Energy/Star/Yamaha, Justin Cooper i Jeremy Martin, zdobyli 2. i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Cooper utrzymuje 24-punktową przewagę w wyścigu o mistrzostwo kraju w pojemności 250 cc, a do końca sezonu pozostały tylko cztery rundy i osiem moto.

ŻUŻEL

Grand Prix odbyło się przy pełnej arenie Skrotfrag Arena w Malilla w Szwecji. Kierowca wspierany przez Monster Energy, Freddie Lindgren, wywalczył tego wieczoru doskonałe 3. miejsce. Tai Woffinden zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

NASCAR

W sobotnie popołudnie w Pennzoil 150 na torze Brickyard odbył się wyścig serii NASCAR Xfinity. Riley Herbst w Monster Energy Ford Mustang nr 98 dla Stewart-Hass Racing przekroczył linię mety na 8. miejscu na torze wyścigowym o długości 3,9 km. Riley zakończył z doskonałym wynikiem w pierwszej dziesiątce. Również ścigający się w Indianie kierowca Monster Energy Ty Gibbs poprowadził model Monster Energy Toyota Camry nr 18 na 19. miejsce na historycznym torze wyścigowym Brickyard.

OFF-ROAD

W miniony weekend odbyła się kolejna runda serii AMSOIL Championship Off-Road na Island River International Raceway w Bark River w stanie Michigan. W premierowej i niezwykle konkurencyjnej dywizji Pro 4 to lider mistrzostw CJ Greaves i jego Monster Energy Toyota wysunął się na prowadzenie i zwyciężył zawody. 4. miejsce zajął Kyle LeDuc w swoim Monster Energy Fordem, a Johnny Graves zajął 6. Ostatnim przystankiem serii AMSOIL Championship Off-Road 2021 będzie Crandon International Raceway w Wisconsin w dniach 4 i 5 września.

NHRA

W swoim 800. starcie w karierze (najwięcej w historii NHRA), John Force odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie i 153. w swojej karierze - to zdecydowanie najlepszy wynik w historii NHRA. John świętował również zwycięstwo ze swoją córką, Brittany Force, która wygrała w Top Fuel. To pierwszy duet ojciec-dziecko w historii NHRA Camping World Drag Racing Series, który wygrał tego samego dnia.

DOWNHILL MOUNTAIN BIKE

Znowu to zrobił! Loris Vergier zajął 1. miejsce w elitarnej męskiej dywizji podczas Mercedes-Benz UCI Mountain Bike World Cup w Mariborze w Słowenii. Z przewagą 1,755 sekundy nad następnym zawodnikiem 25-latek odniósł zwycięstwo.

CROSS COUNTRY MOUNTAIN BIKE

Profesjonalny kolarz górski Keegan Swenson po swoim zwycięstwie w Telluride w zeszłym miesiącu, w sobotę odniósł kolejne zwycięstwo w swoim pierwszym występie w Leadville Trail 100 MTB. Mistrz USA z 2021 r. zostawił za sobą zarówno Howarda Grottsa, jak i Lachlana Mortona. Swenson pokonał 160-kilometrową trasę off-roadową w 6:11:26.