NEWSY

Podsumowanie weekendu: 21-22 sierpnia

Aug 252021

WORLD SUPERBIKE

W rundzie Pirelli Navarra podczas Mistrzostw Świata Superbike w 2021 r. wyłonili się Scott Redding i jego Aruba.it. Ścigając się Ducati, odniósł spektakularne zwycięstwo w pierwszym sobotnim popołudniowym wyścigu. Na szybkim, liczącym 3,9 kilometra, 15-zakrętowym torze znajdującym się w Los Arcos w regionie Navarae w północnej Hiszpanii, Redding z łatwością odniósł zwycięstwo nad aktualnym mistrzem WorldSBK Jonathanem Reą i jego zespołem Kawasaki Racing. Kolega Rei z zespołu, Alex Lowes, zajął w sobotę 5. miejsce. WorldSBK powrócił w niedzielę na spektakularne, najnowocześniejsze Circuito de Navarra, a Scott Redding odniósł zwycięstwo w Tissot Superpole nad Jonathanem Reą. W trzecim i ostatnim niedzielnym wyścigu z Circuito de Navarra Redding zajął 2. miejsce, podczas gdy Rea był 3., a kolega z zespołu Kawasaki był 6. Kolejne mistrzostwa Motul FIM World Superbike odbędą się w dniach 4-5 września 2021 r. podczas francuskiej rundy Motul na Circuit de Nevers Magny-Cours we Francji. W walce o tytuł mistrza świata Jonathan Rea remisuje teraz z Toprakiem Razgatlioglu z Yamahy z wynikiem 311 punktów każdy. Scott Redding zajmuje 3. miejsce w tabeli z 273 punktami. Alex Lowes zajmuje 4. miejsce z 169 punktami.

MOTOCROSS

W sobotnie popołudnie w Budds Creek Motocross Park w Mechanicsville w stanie Maryland odbyły się Mistrzostwa Lucas Oil Pro Motocross 2021, podczas Circle K Budds Creek National. W klasyfikacji generalnej w klasie 250MX zwyciężył kierowca Monster Energy/Star/Yamaha Racing Jeremy Martin z solidnymi wynikami 3-1. Trzeci w generalce tego dnia był zawodnik zespołu Monster Energy/Star/Yamaha, Justin Cooper. Zawodnik z Nowego Jorku utrzymuje niewielką trzypunktową przewagę w walce o mistrzostwo narodowe 250MX w 2021 roku. Na 5. i 6. miejscu w stanie Maryland uplasowali się zawodnicy Monster Energy/Pro Circuit/Kawasaki Austin Forkner i Jo Shimoda. Na Budds Creek rywalizowała również premierowa klasyfikacja 450MX, w której kierowca Monster Energy/Star/Yamaha Racing Dylan Ferrandis zajął 1. miejsce z doskonałym wynikiem 2-1. Pozostały tylko trzy spotkania w ramach Lucas Oil Pro Motocross Nationals, więc Ferrandis utrzymuje prowadzenie 450 MX z 39-punktową przewagą nad przeciwnikiem do tytułu, Kenem Roczenem. 3. i 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Budds Creek zajęli kierowca Monster Energy Kawasaki Eli Tomac i 21-letni kierowca wspierany przez Monster Energy Chase Sexton z teamu Honda HRC. Mistrzostwa Lucas Oil Pro Motocross Championship przeniosą się teraz do Crawfordsville w stanie Indiana, w ramach Ironman National, który już w najbliższą sobotę.

NASCAR

W niedzielne popołudnie Kurt Busch i złowrogi czarno-zielony Chevrolet Camaro ZL1 1LE dla Chip Ganassi Racing rywalizowali w FireKeepers Casino 400 w Michigan International Speedway. Busch przez cały czas utrzymywał się w pierwszej dziesiątce, ostatecznie zajmując 4. miejsce na szybkim 3-kilometrowym torze w kształcie litery D. Podczas piątkowego wieczoru na 100-okrążeniu Henry Ford Health System 200 na torze Michigan International Speedway to kierowca Monster Energy Ty Gibbs prowadzący No 18 Monster Energy Toyota Camry odniósł niezwykłe ósme zwycięstwo w wyścigu ARCA Menards Series 2021. „To był dobry czas” – powiedział Gibbs zaraz po wyścigu. „Z tym zestawem i tą mocą silnika bardziej przypomina to wyścig w stylu żużlowym. Dla mnie to dobre doświadczenie edukacyjne. Trochę się dzisiaj nauczyłem, blokując linie i przejazdy. W ten weekend mamy jeszcze dwa wyścigi, więc będzie fajnie”. W piątek wieczorem na amerykańskim Środkowym Zachodzie wystartował również wyścig NASCAR Camping World Truck Series w 2021 roku. Na World Wide Technology Raceway w Gateway w Madison w stanie Illinois, Hailie Deegan zręcznie wywalczyła doskonałe 7. miejsce w Monster Energy F-150 nr 1 dla DGR-Crosley. Było to pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce Deegan w sezonie 21 NASCAR Camping World Truck Series. W sobotnie popołudnie w NASCAR Xfinity Series na torze Michigan International Speedway i New Holland 250, Riley Herbst, w Monster Energy Ford Mustang nr 98 dla Stewart-Hass Racing, wywalczył 7. miejsce, podczas gdy Ty Gibbs w 54. Monster Energy Supra dla Joe Gibbs Racing ukończył wyścig na 13. pozycji. Busch i cały kontyngent NASCAR Cup będą ścigać się w najbliższą sobotę wieczorem w Coke Zero Sugar 400 na torze Daytona International Speedway.

PBR

Profesjonalni ujeżdżacze byków odwiedzili Nashville w stanie Tennessee, gdzie w sobotni wieczór, po swojej historycznej, 90-punktowej jeździe, obecny mistrz świata PBR Jose Vitor Leme zdominował mistrzostwa. Leme zanotował kolejny 90-punktowy wynik, który zwiększa jego rekord wszechczasów w jednym sezonie. To jego piąta wygrana w evencie ligi Unleash The Beast, którą obecnie prowadzi.

BEACH VOLLEYBALL

Zawodnicy wspierani przez Monster Hydro, Tri Bourne i Trevor Crabb, wygrali prestiżowe AVP Manhattan Beach Open.