NEWSY

Podsumowanie weekendu: 28 – 29 sierpnia

Aug 312021

MOTOGP

Grand Prix Wielkiej Brytanii Monster Energy odbyło się wczoraj na 5,9-kilometrowym, 18-zakrętowym torze Silverstone, gdzie na oczach 65 000 wiwatujących fanów wysiłek Fabio Quartararo z Monster Energy Yamaha MotoGP został przypieczętowany zwycięstwem. Francuz ma teraz niesamowitą 65-punktową przewagę w wyścigu o mistrzostwa świata MotoGP 2021. Alex Rins z zespołu Suzuki Ecstar dojechał na metę Silverstone jako drugi.

NASCAR

Ważna wiadomość dla fanów NASCAR! W piątek 23XI Racing ogłosiło, że Kurt Busch dołączy do organizacji, aby kierować samochodem Monster Energy Toyota Camry nr 45, począwszy od sezonu 2022 NASCAR Cup. 43-letnia ikona NASCAR dołącza do zespołu wyścigowego współzałożonego przez ikonę koszykówki Michaela Jordana i trzykrotnego zwycięzcę Daytona 500 Denny'ego Hamlina. Zespół powstał we wrześniu 2020 r., a głównym motorem był Bubba Wallace, twarz zmian w NASCAR.

FORMULA 1

W niedzielę odbyło się Grand Prix Formuły 1 w Belgii na liczącym 7 km, 20-zakrętowym Circuit de Spa-Francorchamps. Ulewny deszcz opóźnił o ponad trzy godziny rozpoczęcie wyścigu. Mimo że warunki się nie poprawiły, FIA ogłosiła, że wyścig może się rozpocząć. Po zaledwie trzech okrążeniach prowadzonych przez samochód bezpieczeństwa czerwoną flagą ogłoszono koniec wyścigu, a Max Verstappen został jego zwycięzcą. Wielu wzywa do zmiany zasad, ponieważ podczas GP nie było konkurencyjnych okrążeń wyścigowych, a kolejność ukończenia odzwierciedlała miejsce w kwalifikacjach. Lewis Hamilton i jego Mercedes-AMG Petronas F1 W12 E Performance zajęli 3. miejsce w to deszczowe popołudnie. Anglik utrzymuje teraz pięciopunktową przewagę w walce o mistrzostwo świata F1 w 2021 roku. Formuła 1 wyrusza na 4,2-kilometrowy, 14-zwrotny tor Circuit Zandvoort w pobliżu wybrzeża Morza Północnego i wydm w Holandii.

MMA

Giga Chikadze odniósł spektakularne zwycięstwo przez nokaut nad Edsonem Barbozą na gali UFC Vegas 35 w Las Vegas w stanie Nevada w sobotni wieczór. W głównej walce wagi piórkowej 33-latek z Tbilisi w Gruzji zatrzymał przeciwnika ciosami pięściami w 1.44 minucie rundy 3. Po walce Chikadze dostał bonus w wysokości 50 000 $ za wieczorny występ - to jego trzeci z rzędu nokaut w UFC.

SKATEBOARD

Cóż za rozpoczęcie sezonu SLS! Rayssa Leal zdobyła w sobotę 1. miejsce na pierwszym przystanku Street League Skateboarding (SLS) Championship Tour 2021 w Salt Lake City w stanie Utah. Przed pełnym energii tłumem 13-latka z Imperatriz w Brazylii wygrała i zdobyła 20 000 $ w bezpretensjonalnym finale Women’s Skateboard Street.

W finale Men’s Skateboard Street aktualny mistrz świata SLS Nyjah Huston zajął 2. miejsce. Walcząc z najlepszymi skateboardzistami na świecie, 26-latek z Laguna Beach w Kalifornii, finiszował tuż za Portugalczykiem Gustavo Ribeiro.

MOUNTAIN BIKE

Co za weekend na Black Snake’u! Marine Cabirou zajęła w ten weekend 2. miejsce w dywizji Elite Women podczas Mistrzostw Świata Mountain Bike UCI 2021 w Val di Sole we Włoszech. Na wymagającym torze we włoskich Alpach 24-latka z Millau we Francji wywalczyła mocne 2. miejsce z czasem 4:11.070. Do Cabirou na podium dołączyła jej koleżanka, 31-letnia Camille Balanche z La Chaux-de-Fond w Szwajcarii, która uplasowała się na 3. miejscu z czasem finiszu 4:12,342. Również zajmując miejsce na podium Mistrzostw Świata, 28-letni Troy Brosnan z Adelajdy w Australii zajął 3. miejsce w dywizji Elite Men. Jego czas 3:29.404 był tylko 0,441 sekundy gorszy od czasu zwycięzcy wyścigu.