NEWSY

Podsumowanie weekendu: 7-8 sierpnia

Aug 092021

WORLD SUPER BIKE

Mistrzostwa Świata FIM Superbike w 2021 r. rozkręciły się, organizując rundę Czech na torze Autodrom Most, 4-kilometrowym, 21-zakrętowym obiekcie, który niedawno został dodany do kalendarza Mistrzostw Świata Superbike. Scott Redding stoczył zaciekłą bitwę w wyścigu otwierającym z kierowcą Yamahy Toprakiem Razgatlioglu, zajmując 2. miejsce w wyścigu otwierającym 22 okrążenia z przewagą +0,040 sekundy. Niedziela była również wielkim dniem dla Reddinga. As Ducati wygrał drugi wyścig i zajął 2. miejsce w 10-okrążeniowym wyścigu Tissot Superpole. Aktualny mistrz i lider klasyfikacji Superbike Jonathan Rea dwukrotnie rozbił się w sobotę, po czym w niedzielę wrócił na 3. miejsce zarówno w wyścigu drugim, jak i wyścigu Superpole. Zdobywając w niedzielę swoje 200. podium w WorldSBK, Rea nadal utrzymuje przewagę punktową w Mistrzostwach Świata FIM Superbike, podczas gdy Redding i zawodnik Kawasaki Racing Alex Lowes zajmują 3. i 3. miejsca w walce o tytuł mistrza świata.

MXGP

Mistrzostwa Świata MXGP Motocross odbyły się w niedzielę po południu podczas MXGP Łotwy na rozległym i piaszczystym torze Kegums. Zawodnik Monster Energy Yamaha Factory MX2 Maxime Renaux zdominował dzień fantastycznym zwycięstwem 1-1 w klasyfikacji generalnej. 2. miejsce w klasyfikacji generalnej na Łotwie przypadło jego koledze z zespołu, Jago Geertsowi z Belgii. Renaux prowadzi teraz w mistrzostwach świata MX2 i będzie bronił swojej przewagi w przyszłym miesiącu, gdy mistrzostwa świata MXGP zostaną wznowione wraz z MXGP w Turcji. Na Łotwie wystartowała również najważniejsza klasyfikacja MXGP, gdzie były mistrz świata Romain Febvre z Monster Energy Kawasaki Racing zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.

MOTOGP

W miniony weekend odbyła się kolejna runda MotoGP w ramach Michelin Grand Prix Styrii, na 4-kilometrowym, 10-zakrętowym torze Red Bull Ring. Monsterowiec Joan Mir z zespołu Suzuki Ecstar zajął 2. miejsce, a za nim na metę wjechał Fabio Quartararo z zespołu Monster Energy Yamaha MotoGP. Francuz ma teraz 40-punktową przewagę w Mistrzostwach Świata MotoGP 2021. W Moto2 zawodnik SKY Racing VR46 Marco Bezzecchi odniósł zwycięstwo o 1,71 sekundy nad Aronem Canetem. Bezzecchi awansował na 3. miejsce w Mistrzostwach Świata Moto2.

SPEEDWAY

Na Stadionie Miejskim w Lublinie odbyło się Orlen Lublin FIM Speedway Grand Prix Polski. W ciągu dwóch wieczornych wyścigów Freddie Lindgren zajął 3. i 4. miejsce. Jego kolega Monsterowiec, Tai Woffinden, w dwóch rywalizacjach zajął 6. i 7. miejsce. Przed nami Grand Prix Szwecji 2021 na Skrotfrag Arena, które odbędzie się 14 sierpnia.

NASCAR

W sobotnie popołudnieTy Gibbs rywalizował w Skrewball Peanut Butter Whiskey 200 w The Glen w Watkins Glen International. Nastoletni cud wyścigów samochodowych po raz kolejny zwyciężył, w wyścigu Monster Energy Camry #18 dla Joe Gibbs Racing. Prowadząc 43 z 82 okrążeń, aby zdobyć trzecie zwycięstwo NASCAR Xfinity Series w dziesięciu różnych startach w tym sezonie, Gibbs wygrał również na torze drogowym Daytona i na owalu Charlotte w 2021 roku. Należy również zauważyć, że Ty Gibbs startował w Clean Harbors 100 serii ARCA Menards.

MOUNTAIN BIKE

Loris Vergier wygrał Mistrzostwa Europy w Downhillu w Mariborze z czasem 2:56,67, 0,43 sekundy przed srebrnym medalistą Benoit Coulangesem. Odniósł także dwa zwycięstwa w Pucharze Świata w Mariborze w październiku zeszłego roku, co dało mu imponujące osiągnięcia na krętym, technicznym torze. Danny Hart zajął 3. miejsce.