Image of Ty Gibbs win at the ARCA Menards Series at Iowa Speedway in Newton, Iowa
NEWSY

Podsumowanie weekendu: 24 – 25 lipca

Jul 262021

Od World Superbike po MMA, zawodnicy wspierani przez Monster Energy całkowicie opanowali weekendowe zawody. Więcej informacji znajdziecie poniżej.

WORLD SUPER BIKE

Miniony weekend obfitował w wiele wyścigów motocyklowych na całym świecie, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Również i na torze TT Circuit Assen w Holandii odbyły się zawody: runda nazwana Prosecco DOC była kolejną odsłoną MOTUL FIM Superbike World Championship 2021. Jonathan Rea z zespołu Kawasaki Racing WorldSBK absolutnie dominował przez cały weekend, wygrywając wszystkie trzy wyścigi na 18-zwrotnym torze Assen TT. Tym samym Rea jeszcze bardziej powiększył swoją przewagę w klasyfikacji punktowej. Jego Kolega z zespołu, Alex Lowes, również rywalizował w Assen, kończąc wyścigi na 6. i 7. miejscu. Scott Redding z zespołu Aruba.it Racing Ducati zajął 3. miejsce w obu kluczowych wyścigach w Assen, i nadal jest zagrożeniem dla Złotego Medalu FIM ’21. Następny przystanek na MOTUL FIM Superbike World Championship: Autodrom Most w Czechach w dniach 7-8 sierpnia 2021 r.

MOTOCROSS USA

Mistrzostwa Lucas Oil Pro Motocross rozpoczęły swoją drugą połowę sezonu 2021 wizytą w Pacific Northwest i legendarnym Washougal MX Park w weekend. 7. runda sezonu obfitowała w słońce, a tłum witał powrót najszybszych zawodników świata na MotoSport.com Washougal National. W klasie 450, po bardzo konkurencyjnym popołudniu, Chase Sexton z zespołu Honda HRC zwyciężył i został czwartym zwycięzcą dywizji. 2. miejsce w Washougal zajął Eli Tomac, kierowca Monster Energy Kawasaki, a 3. był lider mistrzostw Dylan Ferrandis z Monster Energy/Star/Yamaha Racing 5-1. W klasie 250 w Washougal historyczna passa sześciu różnych zwycięzców dobiegła końca, gdy Jeremy Martin z Monster Energy/Star/Yamaha Racing zwyciężył w drugim wyścigu z rzędu i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Washougal. 3. tego dnia w Washougal był zawodnik zespołu Monster Energy/Star/Yamaha Racing Justin Cooper. Mistrzostwa Lucas Oil Pro Motocross Championship zawitają 14 sierpnia do Unadilla w stanie Nowy Jork.

MXGP

W niedzielę Mistrzostwa Świata FIM Motocross były gospodarzem MXGP Czech Loket. To 5 z 19 rund Mistrzostw Świata 2021. W premierowej klasyfikacji MXGP Jeremy Seewer z Monster Energy Yamaha  zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, a za nim stanął Glen Coldenhoff, również z Monster Energy Yamaha. 5. miejsce w klasyfikacji generalnej należało do francuskiego kierowcy Monster Energy Kawasaki, Romaina Febvre'a. W klasyfikacji MX2 Maxime Renaux i Thibault Benistant z zespołu Monster Energy Yamaha Factory MX2 zajęli 2. i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Renaux jest teraz liderem w mistrzostwach i z nadzieją spogląda na niesamowicie głęboki piasek Lommel w Belgii. MXGP Belgii już w przyszłą niedzielę.

NASCAR

Ty Gibbs, kierowca fabryczny Monster Energy i Toyota Camry Monster Energy Nr 18 rywalizowali w ARCA Shore Lunch 150 w 2021 roku w ARCA Menards Series w sobotni wieczór w stanie Iowa. Gibbs absolutnie zdominował całą akcję i wygrał swój szósty wyścig sezonu. „Jesteś tu prawie malarzem” – zauważył 18-letni Gibbs po wyjściu z samochodu. „Po prostu pracujesz pędzlem na płótnie. Jest tak wiele miejsc, do których można się udać na tym torze!” Następny przystanek na 2021 ARC Menards Series: The Calypso Lemonade 200 w najbliższą sobotę na torze Winchester Speedway w stanie Indiana.

MMA

W sobotni wieczór w supernowoczesnym obiekcie treningowym UFC Apex w Las Vegas, Maycee „The Future” Barber zwyciężyła nad Mirandą Maverick na gali UFC Vegas 32. W walce wieczoru w kategorii muszej kobiet 23-latka z Greeley w stanie Kolorado pokonała rywalkę odnosząc zwycięstwo w 3. rundzie w wyniku niejdnoznacznej decyzji sędziów (28-29, 29-28,29-28).