Podsumowanie weekendu: 25 – 26 czerwca

Jun 292022

MOTOGP
Francesco Bagnaia znów na szczycie podium

Wspierany przez Monster Energy kierowca Ducati, Francesco Bagnaia, umocnił swoją pozycję po tym, jak odniósł potężne zwycięstwo w niedzielnym Motul TT Assen w Holandii. Lider mistrzostw świata Fabio Quartararo z zespołu Monster Energy Yamaha MotoGP starł się z rywalem do tytułu Aleixem Espargaro z Aprilia Racing na piątym okrążeniu na TT Circuit Assen, a następnie ponownie rozbił się w dalszej części wyścigu. Bagnaia w pełni wykorzystał tę okazję i odniósł spektakularne zwycięstwo, a jego kolega, Marco Bezzecchi z zespołu Mooney VR46 Racing, zajął najlepsze w swojej karierze, 2. miejsce.

NASCAR
Kurt Busch przegrywa wyścig o mniej niż sekundę

W opóźnionym przez deszcz z piorunami niedzielnym wyścigu NASCAR Cup na 2,1-kilometrowym torze Nashville Superspeedway Kurt Busch zajął 2. miejsce. Wspaniała jazda, sprytna praca w pitach i strategia sprawiły, że Busch znalazł się w doskonałej sytuacji, w której pozostało tylko kilka okrążeń, a były mistrz NASCAR Cup przekroczył linię mety mniej niż sekundę za zwycięzcą wyścigu Chase Elliottem.

ŻUŻEL
Patryk Dudek dominuje na torze

Patryk Dudek, w piątek w PGE Ekstralidze był niepokonany, osiągając idealne 6:0 i poprowadził zespół z Torunia do zwycięstwa 56:34 nad rywalami w Gorzowie. Dudek zdobył maksymalnie 18 punktów dla Torunia, prowadząc w punktacji drużyny przed Robertem Lambertem (15 punktów), a także innymi Monsterowcami Pawłem Przedpelskim (10 punktów) i Jackiem Holderem (6 punktów).

MAMMOTH MOTOCROSS
Ryder DiFrancesco wygrywa w klasyfikacji generalnej 250 Pro przed profesjonalnym debiutem

Ryder DiFrancesco (Pro Circuit/Kawasaki) — który ogłosił, że w następny weekend przejdzie na zawodowstwo w wyścigu MX National w stanie Michigan — przygotował się na swój debiut zawodowców, wygrywając w sobotę 250 Pro Class na Mammoth Motocross. DiFrancesco, który zakwalifikował się do Mammoth MX w 250 Pro, 450 Pro i Open Pro-Sport w kwalifikacjach „Road to Mammoth” w Tulare w Kalifornii, wygrał pierwsze moto na Mammoth, wyprzedzając weterana zawodowców i byłego AMA 250 MX i mistrz SX Trey’a Canarda, zanim zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej dzięki solidnemu, 4. miejscu w drugim moto. Chance Hymas (Honda) z Monster Energy wygrał drugie 250 Pro moto, zajmując 4. miejsce tuż za podium. Hymas wygrał także pierwszy moto w klasie Open Pro-Sport, zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej za Canardem (1-3).

MISTRZOSTWA W OFF-ROADZIE
Greavesi wspinają się na kolejne podium

W sobotniej trzeciej rundzie kierowca NOS RJ Anderson prowadził na każdym okrążeniu, by zwyciężyć wyścig, a monsterowiec Johnny Greaves zajął 2. miejsce. Syn CJ Greaves zajął 2. miejsce w wyścigu Pro Turbo SXS, a także 2. miejsce w klasie Pro Stock SXS.
Niedzielna runda nr 4 to znów CJ i Johnny na podium - odpowiednio na 1. i 3. miejscu. Na drugim stopniu stanął Kyle LeDuc.