NEWSY

Podsumowanie weekendu: 26 – 27 marca

Mar 282022

SUPERCROSS

Monster Energy/Star Racing/Yamaha Eli Tomac nadal dominuje w wyścigach Monster Energy AMA Supercross. Podczas sobotniego wieczoru w Lumen Field w Seattle, Tomac wygrał w swoim najbardziej dominującym występie w sezonie. Jason Anderson z Monster Energy/Kawasaki również włożył wielki wysiłek, zajmując 2. miejsce za Tomacem. Dzięki temu Monster Energy zajęło 1 i 2 w głównym wydarzeniu klasy 450 cm3.

Tomac ze szczytu podium powiedział: „Moim głównym celem było po prostu wciśnięcie gazu na maksa. Justin (Barcia) był blisko przez kilka pierwszych okrążeń, a ja byłem w stanie docisnąć gaz i jechać bezbłędnie. Dzięki Monster Energy/Star Racing/Yamaha. To było dla nas coś wyjątkowego.” Zwycięstwo Tomaca w Seattle było piątym z rzędu i 44. w klasyfikacji generalnej – co plasuje go na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej supercrossu w pierwszej klasie 450 z Chadem Reedem – i dzielą go zaledwie cztery zwycięstwa (48) od 3. miejsca Ricky’ego Carmichaela na liście wszechczasów.

W klasie 250cc, która powróciła do Western Supercross Series (WSX), lider punktowy Christian Craig (Monster Energy/Star Racing/Yamaha) pozbierał się po kolizji w połowie wyścigu z Michaelem Mosimanem (Gas-Gas), aby z 6. awansować na 2. miejsce na podium w Seattle. Jo Shimoda z Monster Energy/Pro Circuit/Kawasaki walczył zaciekle przez cały wieczór, zbliżając się do podium  - zajął 4. miejsce. W walce o mistrzostwo 250SX West Championship Craig ma teraz dominującą 26-punktową przewagę.

SNOCROSS

Kody Kamm, weteran wyścigów snocrossowych z Monster Energy, zajął 3. miejsce w finałowej rundzie sezonu AMSOIL Championship Snocross w ośrodku narciarskim Cannonsburg (Mich.) w sobotę, zajmując 5. miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu Pro Open – tylko jeden punkt dzieli go od 4. miejsca.

O swoim ostatnim podium sezonu Pro Open powiedział: „Wydawało mi się, że to długi wyścig. W pewnym momencie wykonałem kilka dużych ruchów na torze, które trochę mnie przestraszyły. Więc po prostu się uspokoiłem i jechałem swój własny wyścig. Cały czas obserwowałem Eliasa (Ishoela) za mną, a on po prostu zaczął nadrabiać i zobaczyłem, że robi potrójny podjazd pod górę, co ja zrobiłem na początku i nie ma mowy, żebym próbował ponownie. Tak więc po prostu grałem bezpiecznie i przez ostatnie cztery okrążenia stoczyliśmy niesamowitą bitwę, i po prostu cieszyliśmy się, że znów tu jesteśmy.

SNOWBOARD I NARCIARSTWO

Tak się kończy sezon w epickim stylu! Birk Ruud zajmuje 1. miejsce w kategorii Freeski Slopestyle Mężczyzn podczas finału Pucharu Świata FIS w Silvaplana w Szwajcarii. W zawodach sankcjonowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) 21-latek z Baerum w Norwegii odniósł zwycięstwo oraz zdobył puchar Kryształowej Kuli jako mistrz w klasyfikacji generalnej Freeski Park & Pipe mężczyzn w sezonie 2021/22. W finale Snowboard Slopestyle kobiet 17-letnia Kokomo Murase z Gifu w Japonii zdobyła brązowy medal. Zakończyła sezon z dwoma (!) Kryształowymi Kulami jako mistrzyni FIS World Cup Women’s Snowboard Slopestyle i Women’s Snowboard Park & Pipe.

MOUNTAIN BIKE

Idealny początek sezonu! Camille Balanche (Elite Women) i Amaury Pierron (Elite Men) odnieśli zwycięstwo w otwierającym sezon 2022 Mercedes-Benz UCI Mountain Bike World Cup w Lourdes we Francji. W pierwszym wyścigu sezonu Pucharu Świata 2022 32-letnia Balanche z La Chaux-de-Fond w Szwajcarii ukończyła wymagający przejazd z czasem 3:19.983, zajmując 1. miejsce w dywizji Elite Women. W dywizji Elite Men 26-letni Pierron z Brioude we Francji zwyciężył z czasem końcowym 2:47.111. W kategorii Juniorów Kobiet 17-letnia zawodniczka Monster Energy Izabela Yankova z Bułgarii zajęła 3. miejsce.

SKATEBOARD

Co za weekend! Jhancarlos Gonzalez zajął 1. miejsce w zawodach street skateboardingu Cowtown 2022 PHXAM na Desert West Skateboard Plaza w Phoenix w Arizonie. W 20. jubileuszowej edycji piętrowych zawodów amatorskich 25-latek z Bogoty w Kolumbii odniósł zwycięstwo doskonałym przejazdem. Na podium dołączył do niego zdobywca 2. miejsca, 18-letni Kieran Woolley z Minnamurry w Australii.