NEWSY

Podsumowanie weekendu: 16-17 października

Oct 182021

SUPERBIKE

Argentyńska runda Motul mistrzostw świata 2021 Motul FIM Superbike odbyła się na ponad 4-kilometrowym torze Circuito San Juan Villicum w San Juan. W sobotę Scott Redding z Aruba.It Racing Ducati wygrał wyścig Tissot Superpole. 4. i 5. miejsce zajęli Alex Lowes, i Jonathan Rea z zespołu Kawasaki Racing. W pierwszym wyścigu w niedzielę Jonathan Rea zajął 2. miejsce. Alex Lowes 4., Michael van der Mark z BMW Motorrad zajął 6. miejsce. W drugim wyścigu po raz kolejny wygrał Scott Redding, a 2. miejsce zajął Jonathan Rea. Kolejnym przystankiem jest tor Mandalika International Street Circuit w Indonezji 19-21 listopada. Toprak Razgatlioglu ma 30-punktową przewagę nad zbliżającym się Jonathanem Reą.

BRITISH SUPERBIKE

W sensacyjnym akcie finałowym Tarran Mackenzie zdobył mistrzostwo 2021 British Superbike z potrójnym zwycięstwem podczas ostatniego weekendu sezonu. W drugim wyścigu pokonał Tommy'ego Bridewella o 0.087 sekundy i zyskał przewagę 31-punktów.

MXGP

Mistrzostwa świata FIM Motocross odbyły się w zeszłą sobotę na Circuito Internacional Comunidad de Madrid w Arroyomolinos, Hiszpanii. to była 13. z 18. rund walki. W klasie 450cc Romain Febvre zajął 4. miejsce, a Jeremy Seewer 7. W ogólnej klasyfikacji Febvre zajmuje silne 2. miejsce i ma 12 punktów straty do lidera, Jeffrey'a Herlingsa. W MX2 Maxime Renaux z Monster Energy Yamaha MX2 po raz kolejny zwyciężył. Francuski kierowca ma teraz 108 punktów przewagi w walce o złoty medal. Na 2. miejscu znajduje się jego kolega z drużyny, Jago Geerts. MXGP teraz przenosi się do Włoch na MXGP Trentino.

MTB

Zwycięstwo i nieszczęście idą ze sobą w parze! Tom Van Steenbergen zdobył 1. miejsce Best Trick podczas konkursu 2021 Rampage. Na to wydarzenie odbywające się w Parku Narodowym Zion w Utah obowiązują tylko zaproszenia. 25-latek odjechał najlepszy trick na evencie jednak odniósł poważne kontuzje w następnym skoku.

Z tego turnieju z nagrodą wróci także 35-latek, Cam Zink, który otrzymał nagrodę Toughness. Na dzień przed wydarzeniem trafił do szpitala, miał wykonaną tomografię, dostał pozwolenie na jazdę i miał świetny występ. W konkursie freeride zajął 4. miejsce zdobywając 86.33 pkt.

Rampage to ważne wydarzenie w MTB w wysokich górach. Od 2001 roku, co roku najlepsi zawodnicy z całego świata podejmują trudne szlaki zbudowane przez nich samych. W 2020 wydarzenie się nie odbyło z powodu pandemii, ale w październiku ekipa wróciła i świętowała 20-lecie.

SKATEBOARDING

Kelvin Hoefler zajął 2. miejsce podczas 27. turnieju Tampa Pro street skateboarding. 27-letni olimpijski skater z Brazylii stanął na podium po jednym z najgorętszych finałów w historii.

Tampa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych turniejów w skateboardingu. Zaczął się od turnieju w magazynie w 1995 roku. Od tego czasu wiele ikon tej dyscypliny zdobywało tytuły Tampa Pro, w tym Nyjah Huston.