NEWSY

Podsumowanie weekendu: 2-3 października

Oct 062021

MOTOGP

15. runda z 18. Mistrzostw Świata MotoGP 2021 w Austin w Teksasie, Circuit of the Americas, była gospodarzem Grand Prix Ameryki w niedzielne popołudnie. Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) powiększył swoją przewagę zajmując 2. miejsce, a Francesco Bangnaia zajął 3. miejsce. Quartararo ma 52 punkty przewagi i może zdobyć mistrzostwo w następnym wyścigu.

MXGP

W niedzielę, w 25. rocznicę GP na 1590-metrowym torze Hardpack Talkessel Circuit w niemieckim Teutschentha odbyły się zawody MXGP Niemiec. W wyścigach o mistrzostwo świata MX2 Maxime Renaux z zespołu Monster Energy Yamaha Factory MX2 zajął 2. miejsce i powiększył swoją przewagę w mistrzostwach świata aż o 84 punkty. W walce o mistrzostwo świata MXGP Romain Febvre z Monster Energy Kawasaki Racing Team spędził w Niemczech wspaniałe popołudnie. Francuski kierowca wyścigowy zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i teraz zaledwie siedem punktów dzieli go od lidera.

SUPERBIKE

W miniony weekend Mistrzostwa Świata Motul FIM Superbike w 2021 r. były gospodarzem rundy Motul Portugal Round w Algarve International Circuit. W sobotnim, otwierającym 20-okrążeniowym wyścigu, pretendent do tytułu mistrza Jonathan Rea z potężnego zespołu Kawasaki Racing Team WorldSBK rozbił się, podczas gdy lider mistrzostw Toprak Razgatlioglu odniósł zwycięstwo. Tymczasem Scott Redding poprowadził swojego Aruba.it Racing Ducati na 2. miejsce. W niedzielnym porannym wyścigu WorldSBK Superpole po zwycięstwo dla zespołu BMW Motorrad WorldSBK pojechał  Michael Van Der Mark. Był to pierwszy triumf niemieckiego producenta motocykli od 2994 dni, czyli od czasu wyścigu na Nürburgring w 2013 roku. Ponadto, Jonathan Rea wrócił w spektakularny sposób i z łatwością wygrał trzeci i ostatni wyścig weekendu. Scott Redding po raz kolejny zajął 2. miejsce. W zaciętej walce o mistrzostwo WorldSBK 2021 Toprak Razgatlioglu prowadzi z 478 punktami. Rea zajmuje bardzo blisko 2. miejsce z 454 punktami. Redding, dzięki niesamowitej konsekwencji, zajmuje 3. miejsce w wyścigu o tytuł z 424 punktami.

ŻUŻEL

W ten weekend, w ramach serii Monster Energy Speedway Grand Prix, na Motoarenie im. Mariana Rosego w Toruniu odbyła się runda Ewinner Toruń FIM Speedway Grand Prix Polski. W ciągu dwóch wieczorów rywalizacji Tai Woffinden, zajął 3. i 7. miejsce. Freddie Lindgren również startował w Polsce. W sobotnim wyścigu Szwed zajął 10. miejsce.

NASCAR

Transamerykańska seria ARCA rywalizowała w sobotę na utwardzonym półmilowym torze Salem Speedway z Sioux Chief PowerPEX 200. Ty Gibbs w Monster Energy Toyota Camry nr 18 dla Joe Gibbs Racing pojechał wspaniały wyścig, nie tylko zajmując 2. miejsce, ale także zdobywając prestiżowe mistrzostwo 2021 Sioux Chief Showdown.

MOUNTAIN BIKING

Sam Hill, zawodowy kolarz górski enduro i wielokrotny mistrz świata MTB, zajął w czwartek 3. miejsce w wyścigu Vittoria EWS-E Tweed Valley w Szkocji. Podczas swojego pierwszego startu w karierze na rowerze elektrycznym 36-latek z Perth w Australii ukończył wymagający 57-kilometrowy wyścig (35,5 mil) w Enduro World Series (EWS) z czasem całkowitym 0:41:27,29.