web hero for olympics
NOVINKY

Monster medajle | Peking 2022

Feb 232022

Športovci Monster Energy prejavili na Olympijských hrách v Pekingu 2022 svoj talent svetovej triedy. Šialený Monster Team získal v kategóriách Freeski a Snowboard 16 medailí (7 zlatých, 5 strieborných a 4 bronzové) a zapísal sa do histórie neskutočnými výkonmi. Informácie o všetkých medailistoch nájdete nižšie:

Men’s Snowboard Halfpipe

AYUMU HIRANO, JAPAN | GOLD

Hirano odjazdil prvý frontside triple cork 1440 v Pekingu a získal svoje prvé zlato v kariére.

Women’s Snowboard Halfpipe

CHLOE KIM, USA | GOLD

Kráľovná Superpipe ukázala svoj neskutočný talent tak, že si zaistila víťazstvo hneď v prvej jazde a získala svoju druhú zlatú medailu v kariére.

Women’s Snowboard Big Air

ZOI SADOWSKI-SYNOTT, NEW ZEALAND | SILVER

KOKOMO MURASE, JAPAN | BRONZE

Zoi Sadowski-Synnott, iba dvadsaťročná pretekárka, ktorá má už tri medaile, sa zapísala do histórie tým, že vyhrala vôbec prvé zlato pre Nový Zéland. Kokomo Murasa ohromila publikum tým, že sa vo svojich sedemnástich rokoch prebojovala na stupne víťazov!

Men’s Snowboard Big Air

SU YIMING, CHINA | GOLD

MAX PARROT, CANADA | BRONZE

Napriek určitej kontroverzii okolo prostredia Big Airu, ktorý internet nazýval apokalyptickou pekelnou krajinou obklopenou pustým priemyselným areálom, tím Monster pokračoval vo svojej víťaznej jazde.

Women’s Snowboard Slopestyle

ZOI SADOWSKI-SYNOTT, NEW ZEALAND | GOLD

TESS COADY, AUSTRALIA | BRONZE

Men’s Snowboard Slopestyle

MAX PARROT, CANADA | GOLD

SU YIMING, CHINA | SILVER
Po boji s rakovinou bola Parrotova zlatá medaila osobným triumfom. Práca na zjazdovej trati s všestrannými rail trikmi a masívnymi airmi vrátane Cab triple cork 1620 vyniesla Parrotovi dlho očakávanú zlatú olympijskú medailu.

Men’s Ski Slopestyle

ALEX HALL, USA | GOLD

Hall predviedol na nováčika ohromný výkon. Pri svojom debute sa 23-ročný jazdec vyšvihol až na prvé miesto v nabitom poli jazdcov.

Men’s Ski Big Air

BIRK RUUD, NORWAY | GOLD

COLBY STEVENSON, USA | SILVER

HENRIK HARLAUT, SWEDEN | BRONZE

Ruud bral svoju poslednú jazdu ako víťazné kolo a oslávil svoje prvé zlato v kariére. Stevenson získal vo svojom debute striebro a bronzový Harlaut získal svoju prvú medailu v kariére.

Women’s Ski Halfpipe

CASSIE SHARPE, CANADA | SILVER

Potom, čo Sharpe v minulom roku zápasila s následkami zranenia kolena, ktoré utrpela na X Games Aspen 2021, sa vo finále vrátila do medailovej formy, keď zajazdila tri perfektné jazdy.